10 dakikalık heyecan

Tünektepe Teleferik’te elektrik kesilince yolcular 10 dakika heyecan yaşadı. Jeneratörün devreye girmesi ile yolcular tatlı bir heyecan yaşadıklarını söyledi

10 dakikalık heyecan
Antalya'da Sarısu-Tünektepe teleferik hattında elektrik kesilince vagonlardaki yolcular 10 dakika havada mahsur kaldı. Saat 12.30 sularında teleferiğin elektriğinin kesilmesi ve jeneratörün devreye girmemesi ile vagonlar durdu. Havada kalan vatandaşlar 112 Acil Yardım Merkezi'nden yardım istedi. İhbarın ardından polis ve itfaiye alarma geçti. Bölgeye ulaşan itfaiye ekipleri acil müdahale edilecek durumun olup olmadığını yetkililere sordu. Görevliler acil bir durumun söz konusu olmadığını bildirdi. Bu sırada jeneratör devreye girince vagonlar hareket etti. Havada mahsur kalan vatandaşlar Sarısu'ya geri döndü.

HOŞ BİR ANI OLDU
Mahsur kalanlardan Düzgün-Nuran Özata çifti 10 dakikalık arızanın kendileri için hoş bir anı olduğunu söyledi. Almanya'da yaşayan çift, "Biz İspanya'nın Barselona kentinde de teleferiğe bindik. Ancak Antalya'daki teleferik kat kat daha güzel" diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler. ANET Genel Müdürü Mehmet Urcu ile yardımcısı Erdem Çölkuşu da jeneratörle ilgili tekrar sorun yaşanmaması için tedbir aldıklarını açıkladı.
BİZE ULAŞIN