İkiyüzlü Avrupa PKK tacizcisine göz yumdu

Avrupalılar bakanlarımızı ülkelerine sokmazken, PKK’lılar her yerinde cirit atıyor. Milli Heyet Başkanı Türel, Avrupa Konseyi’nde konuşurken PKK militanı tarafından taciz edildi

İkiyüzlü Avrupa PKK tacizcisine göz yumdu
Hayırcı Avrupa'nın çifte standart uygulamaları Avrupa Konseyi'nde bir kez daha gözler önüne serildi. Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Milli Heyet Başkanı Menderes Türel, kongrede yaptığı konuşma sırasında PKK ve HDP militanları tarafından taciz edildi. Almanya'sından Hollanda'sına hayır propagandası yapan Avrupa ülkeleri, Türkiye'nin bakanlarını ülkelerine sokmazlarken, PKK'lılar her yerde ellerini kollarını sallayarak dolaşabiliyor.

AB'Yİ ELEŞTİRİYORDU
Bunun en canlı örneği Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Kongresi 32. Genel Kurulu'na yaşandı. Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Türkiye Heyet Başkanı olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in, belediyelere kayyum atanmasıyla ilgili Avrupalıların taraflı tutumunu eleştirdiği konuşması Avrupa Konseyi'ndeki PKK militanları tarafından cep telefonuyla kaydedildi ve sürekli sözlü tacize uğradı.

VİDEO ÇEKip LAF ATTI
Türel'in tam arkasında yer alan poşulu PKK militanı kadın, Menderes Türel'in konuşmasını cep telefonuyla saniye saniye görüntüledi. Türel, konuşmasında terörle suçlanan belediye başkanlarının suç delilleri ile birlikte bağımsız yargı tarafından yargılandığını ifade ederken, PKK ve HDP militanları tarafından taciz edildi. Terör örgütü militanlarının Menderes Türel konuşurken, kahkaha atıp, sözlü sataşmalarda bulunduğu görüldü. PKK'lı kadın, konuşmasının ardından Milli Heyet Başkanı Menderes Türel'e, "Bugün hayır çıktı üzüldünüz, 16 Nisan'da hayır çıktıktan sonra yine üzüleceksiniz. 16 Nisan'da da hayır" şeklinde laf attı.

UTANÇ VERİCİ KARAR
Öte yandan Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi, Türkiye hakkında aldığı bir kararda, "15 Temmuz darbe girişiminin ardında FETÖ'nün olduğu" yönündeki Türk heyetinin verdiği değişiklik önergesini reddetti. Başkan Türel, Avrupa Konseyi'nde birçok hukuk dışı, demokrasiye uymayan kararlar alındığını belirterek, "Bu da bunlardan bir tanesiydi. Hala bununla ilgili birtakım muallak kararlar alarak, bu darbe girişiminin üstünü örtmeye çalışmak ne demokrasiye yakışır, ne de hukuka yakışır. O yüzden bu utanç verici kararı tabii ki esefle kınıyorum" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN