THK Antalya’ya büyük onur

Türk Hava Kurumu Antalya Şube Başkanlığı, merkezi Kanada’da bulunan Dünya Havacı Kadınlar Enstitüsü tarafından ‘Dünyanın En Beğenilen Organizatörü’ ödülüne layık görüldü

THK Antalya’ya büyük onur
Dünya Havacı Kadınlar Haftası 2017 Ödülleri sahiplerini buldu. "Dünya Havacı Kadınlar Enstitüsü" tarafından dünya genelinde yapılan ve her yıl farklı bir tema ile düzenlenen yarışma sonuçlandı. Enstitü bu yıl Türk Hava Kurumu Antalya Şube Başkanlığı'nı uçuşsuz etkinlik dalında "Dünyanın En Beğenilen Organizatörü" seçti.

ÜÇÜNCÜ KEZ KATILDIK
Dünya Havacı Kadınlar Haftası'na Türkiye bu yıl 3. kez katıldı. Havacılık ve uzay endüstrilerinden toplumsal cinsiyet dengesini geliştirmeyi ve bu endüstrilerde görev yapan kadın sayı ve seviyesinin arttırılmasını amaçlayan 'VII. Dünya Havacı Kadınlar Haftası Ödülleri' Afrika, Asya, Avrupa, Amerika ve Okyanusya'da 148 mekandan her yaşta kadını havacılık ve uzay ile tanıştırıp bilgilendirmek üzere tasarlandı.

9 BİN GENÇ KIZ VE ÇOCUK
29 Mart 2017'de toplanan enstitü, katılımın bu yıl beklenenin üzerinde olduğunu duyurdu. Dünya genelinde 53 binin üzerinde katılım sağlanan bu etkinliklere havacılık ve uzay ilişkili endüstri tesisleri ziyareti, havacı kadın rol modelleriyle tanışma, çeşitli beceriler deneyimleme ve park halindeki hava araçlarını inceleme fırsatı yakalandı. Küçük uçaklarla gerçekleştirilen "İleri Uçur - Fly It Forward" etkinliklerine daha önce hiç uçmamış 9 bin 56 genç kız ve çocuğun katıldığı belirtildi.

ÖDÜL BÜYÜK MUTLULUK YAŞATTI
THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan, THK Antalya Şubesi'ni bu başarısından dolayı tebrik ettiğini söyledi. THK Antalya Şube Başkanı Vasıf Yüceliş, bu yıl Antalya Milli Eği- tim Müdürlüğü, Akdeniz Üniversitesi, Uluslararası Antalya Üniversitesi ile Antalya bölgesinde konuşlu havacılık kuruluşları ve eğitim organizasyonları ile işbirliği yaparak toplam 31 uçuşlu ve uçuşsuz havacılık etkinliği düzenlediklerini belirterek, "Türk Hava Kurumu ve ülkem adına böyle bir ödülü almış olmaktan dolayı büyük bir mutluluk ve onur duydum. Destekleri için Mentor Uçak Mühendisi Can Erel'e de teşekkür ediyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN