Batı Antalya’da Türel rüzgarı

Batı Antalya’da Türel rüzgarı
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Batı Antalya ilçelerinde temel atma ve açılış törenlerine katıldı. Türel, Demre'ye 3 yılda toplam 84 milyon liralık yatırım yaptıklarını ifade ederek, "Demre'mizi güzelleştirecek meydan düzenlemesi projesine imza atıyoruz" dedi.

DEMRE'NİN PROJELERİ
Cumhuriyet Alanı'nda 6 bin 100 metrekare, Noel Baba Meydanı'nda 6 bin 800 metrekare, Müze Caddesi'nde de 290 metrelik cadde yenilemesi yapılacak. Noel Baba Meydanı'na 110 metrekarelik gösteri havuzu yapılarak 67 yeni ağaç dikilecek. Cumhuriyet Alanı'nda oturma terası ve kafeterya oluşturulacak. Meydanlarda aydınlatma ve çiçeklendirme yapılacak. 90 günde tamamlanacak proje 4 milyon 680 bin liraya mal olacak.

150 MİLYON TL
Demre'den Finike'ye geçen Türel, sulama suyu projesinin açılışını yaptı, Çocuk ve Gençlik Evi temelini attı. Arif, Yalnız, Gökbük, Gökçeyaka Sulama Suyu Projesi'nin açılış töreninde konuşan Türel, "Kapalı devre sulama sistemi 20 yıldır konuşulur dururdu. Bu projeyi biz gerçekleştirdik. 3 bin tonluk yeni bir soğuk hava deposunun bütçesini de ayırdık. 2014 yılından itibaren Finike'ye 150 milyonluk bir yatırım yapmışız" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN