Hızlı tren müjdesi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, hızlı tren hattının müjdesini verdi. Bakan Zeybekci, hızlı trenle turistlerin Aspendos’tan Efes’e sadece 2 saat 15 dakikada gidebileceğini söyledi

Hızlı tren müjdesi
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Nazilli Ticaret Borsası'nın Tescil Ödül Töreni'nde İzmir- Antalya hızlı tren hattı için müjde verdi. Bakan Zeybekçi hattın temelinin 2017-2018 yılı içerisinde atılacağını söyledi. İzmir- Antalya yüksek hızlı tren projesini planladıklarına işaret eden Bakan Zeybekci, "İzmir-Antalya hızlı trenini mutlaka yapacağız. İzmir- Antalya hattını ve 35 milyonluk bir turizm kapasitesini düşünün. Antalya'dan İzmir'e 2 saat 15 dakika. Aspendos'tan, Pamukkale'ye, Efes antik kentine 35 milyon turisti götürüp getireceğiz. İşte ekonomi bu, bunu da beraber yapacağız. Allah'ın bize verdiği aklı kullanacağız, kimse bana inanmadığım şeyi söyletemedi" diye konuştu.

?HASTALIĞIN AŞISI
Referandum konusundaki düşüncelerini de paylaşarak Türkiye'nin koalisyon hükümetleri nedeniyle pek çok kez sıkıntı yaşadığını anımsatan Zeybekci, 16 Nisan'da halk oylamasına sunulan yeni cumhurbaşkanlığı sisteminde koalisyonun yer almadığı kaydetti. Zeybekçi "16 Nisan'dan sonra Türkiye'de bir daha koalisyon diye bir hastalık olmayacak. Hastalığın aşısı bulundu. Kim gelirse gelsin tek başına iktidar olacak. Siyaset normalleşecek. Siyasette 'mevzu vatansa gerisi teferruattır' diyen kişiler olacak. Cumhurbaşkanı, şu an görevi bitince de hiçbir kararından sorumlu tutulamaz, asıl şu an yetkileri sınırsız. Türkiye'nin önünü açma fırsatı sizde. 16 Nisan'da Türkiye bu hastalıktan kurtulacak" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN