Turistik denizaltı balıklara yaradı

Geçen ay ilk dalışını gerçekleştiren turistik denizaltı Nemo Primero’nun dalış yapacağı bölgede balık popülasyonunun artması için yemleme yapılıyor

Turistik denizaltı balıklara yaradı
Turistik denizaltı 'Nemo Primero'nun dalış yapacağı nokta, deniz canlıları popülasyonu bakımından zenginleştiriliyor. Turistlerin, 1 saat 15 dakika süren dalış sırasında renkli deniz canlılarıyla farklı bir su altı yaşamı görmek isteyeceklerini bildiklerini belirten Submarine Turkey, IHS Travel ve Touristfly Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Emre Yavuzyiğit, dalış noktasında su altı yaşamını hareketlendirmek için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

TRAFİĞE KAPATILACAK
Sıçan Adası'nın sahile bakan batı yakasının sığ bir derinliğe sahip olduğunu anlatan Yavuzyiğit, "Bölgede yapılan yemleme çalışmaları ile çevredeki balık popülasyonunun dalış bölgesine çekilmesi amaçlanıyor" dedi. Balık sürülerinin, deniz dibi manzarasının dikkat çekici olması gerektiğini kaydeden Yavuzyiğit, "Dalış yapılacak nokta deniz trafiğine kapatılacak. Böylece bölgedeki balık sürülerinin deniz araçlarının motor gürültüsünden kaçmalarının önüne geçilecek. Nemo ile dalış yapan turistleri rengarenk bir deniz dibi yaşamı bekliyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN