Otistik çocukların gökyüzü keyfi

Antalya’da otistik çocuklar için uçurtma şenliği ile yamaç paraşütü etkinliği düzenlendi. Etkinlikte otizmli çocuklar Türkiye’de ilk kez paraşütle uçarak adrenalin yaşadı, gökyüzüne mavi balon bıraktı

Otistik çocukların gökyüzü keyfi
Antalya'da Yamaç Paraşütü Kulübü 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü etkinlikleri kapsamında otistik çocukları paraşütle uçurdu. Otistik çocuklar profesyonel paraşüt hocaları tarafından uçuruldu. Her bir çocuğun 10 dakika havada kaldığı etkinlikte, otistik çocuklar unutamayacakları bir an yaşayıp Konyaaltı Plajları'nı bakışı gördü.

TÜRKİYEDE İLK KEZ
Antalya Yamaç Paraşütü Kulübü Başkanı Mehmet Aksoy, Türkiye'de ilk kez böyle bir etkinliğin düzenlendiğini söyledi. Aksoy, "Bizim görevimiz onlara farkındalığı hissettirmek. Bunu da en iyi şekilde yaptığımızı düşünüyoruz" dedi. Özel çocuklar eğitim öğretmeni Emin Büşra Özbey ise, öğrencilerinin bu etkinlikte kendilerin inanılmaz iyi hissettiğini ve bir çoğunun mutluluktan şarkı söylediğini kaydetti.

UÇURTMA ŞENLİĞİ YAPILDI
Akdeniz Otizm Spor Kulübü Derneği tarafından da otizme dikkat çekmek amacıyla ikincisi bu yıl gerçekleştirilen uçurtma şenliği büyük ilgi gördü. Akdeniz Üniversitesi Şenlik Alanı'ndaki etkinliğe, otizmli çocukların yanı sıra engelli bireylerle yakınları da katıl- dı. Şenlikte, yetişkinler de çocukluk dönemlerine geri döndü. Şenlik sonunda el boyama etkinliğine de katılan otizmli çocuklar, hep birlikte havaya mavi balon bıraktı.
BİZE ULAŞIN