Güzel şeyler olacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, her reformda hayırcılarla karşılaştıklarını belirterek “Evet dediğinizde bilin ki Türkiye’de güzel şeyler olacak” dedi

Güzel şeyler olacak
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kaş ilçesinde gerçekleştirilen törenle Kaş Terminali'nin temelini attı, Cumhuriyet Meydanı ve İnceboğaz Mesire Alanı'nın toplu açılışlarını gerçekleştirdi. Türel, ardından Yeşilköy Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Açılışlara, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, meclis üyeleri, muhtarlar, belediye bürokratları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

DAHA ÇOK HİZMET VAR
Kaş'a daha yapacakları çok hizmet olduğunu belirten Başkan Türel, Büyükşehir Yasası'nın yürürlüğe girmesiyle Kaş'a adeta hizmet yağdırdıklarını belirterek, "2013 senesinde Kaş'tan Gazipaşa'ya kadar Antalya'nın merkezdeki 5 ilçe hariç 14 ilçesindeki köylere yapılan toplam yatırım miktarı 10 milyon Türk lirasıydı. Yani düşünebiliyor musunuz? Kaştan Gazipaşa'ya kadar 539 köye 10 milyonla içme suyu yapacaksınız, yol yapacaksınız, kanalizasyon yapacaksınız. Tabi bunları yapabilmek o kısıtlı bütçeyle çok zordu. Birçoğu da kaldı. Şimdi 3 senede Kaş'ın yollarına harcadığımız miktar 34 milyon Türk Lirası. Eskiden 10 milyon bütün Antalya'daki köylere harcanıyordu; şimdi Kaş'a sadece 34 trilyon yol yatırımı yapmışız. Sadece ASAT olarak kanalizasyon, içme suyu, alt yapı yatırımımız 67 milyon Türk Lirası. Toplam 110 milyonluk bir yatırımdan bahsediyoruz. Daha da yapacaklarımız var" dedi.

NU OLDU, BÖLÜNDÜK MÜ?
Büyükşehir Yasası'nı çıkartıyorken de bugün duyduğumuz aynı iftiralara maruz kaldık. Hamdolsun Kaş'ımıza en güzel hizmetler bu yasalar sayesinde geliyor. Ne zaman iyi bir şey yapmaya kalksak, ne zaman bir reform paketi getirsek aynı ithamlara maruz kaldık. Büyükşehir Yasası'yla ülke eyaletlere bölünecek, öyle diyorlardı. Bölündük mü? Türkiye bölünüp parçalanacaktı, ne oldu? Demek ki her dönemde iyi bir şey yapmaya kalktığımızda aynı hayırcı kafalar hayır demeye kalkıyorsa bilin ki aksine Türkiye'de güzel şeyler olacak demektir. Evet dediğinizde bilin ki güzel şeyler olacaktır" diye konuştu.

MESELE MEMLEKET
16 Nisan'da bir siyasi tercihte bulunulmayacağının altını çizen Türel, "Bir hükümet yönetimi ile değişiklik hususunda oy vereceğiz, bunun bir memleket meselesini olduğunu biliyoruz. 16 Nisan'da yüklerinden arınmış, yüklerini üzerinden atmış bu ülke, Allah'ın izni ile çok daha büyük başarılara yine sizler sayesinde koşacak. Geçmişte yaşanılan sıkıntıları maziye gömeceğiz. Devletin ayağındaki ipleri çözeceğiz. Geçmişte hep koalisyon dönemleri sıkıntılı geçmiş. Rakamlar yalan söylemez. Devletimiz tek başına iktidar dönemlerinde hep iki misli büyümüş. Rahmetli Menderes döneminde, Özal döneminde, 2002 AK parti döneminden sonra hep devletimiz büyüme göstermiş" dedi.
BİZE ULAŞIN