Bylock’çuları saldı gönderildi

Antalya’da Bylock kullanıcısı FETÖ’cü tutuklu sanıklara verdiği tahliye kararları ile dikkat çeken 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Yücel Dağdelen Manisa’ya hakim olarak gönderildi

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Birinci Dairesi'nin adli yargı kararnamesi kapsamında 31 hakim ve savcının görev yeri değişti. Son kararnamede en çok dikkati çeken Antalya'da FETÖ'nün medya ayağını oluşturan tutuklu gazetecileri ilk duruşmaya kısa süre kalan salıveren Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Yücel Dağdelen'in tenzili rütbe ile Manisa Hakimliğine atanması oldu. FETÖ'nün medya yapılanmasına ilişkin, aralarında kapatılan Zaman Gazetesi Antalya Bölge Temsilcisi Tuncer Çetinkaya ve Zaman Gazetesi muhabirlerinin de olduğu 11'i tutuklu 22 sanık hakkında hazırlanan iddianame Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmişti. İddianamenin kabülünün ardından mahkeme heyeti, skandal bir kararla tutuklu sanıklardan ikisi hariç tamamını serbest bırakmıştı. 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nin bu kararının ardından Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı bir üst mahkemeye itiraz etmişti. Antalya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tahliye edilen 8 gazeteciden 5'i için yeniden tutuklama kararı verilmiş, zanlıların 4'ü yakalanırken Serhat Şeftali firar etmişti.

ÜÇ POLİS FİRAR ETTİ
Aynı mahkeme geçtiğimiz hafta yine 78 sanıklı FETÖ'cü emniyet müdürleri ve polisler davasında 20 sanığa tahliye vermişti. Polislerden 12'si yakalanırken üçü firar etti. Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Öğretim Görevlisi iken üniversiteden ihraç edilen ve halka ayaklanma çağrısı yapan Dr. Mehmet Nihat Kanbur'u da tahliye etmişti.
BİZE ULAŞIN