Güven boşa gitmeyecek

Referandum çalışmalarında Antalya’da ‘evet’ için en çok gençler çalışıyor. Gençler oylanacak değişiklik paketinde seçilme yaşı ile ilgili kendilerine gösterilen güveni boşa çıkarmak istemiyor

Güven boşa gitmeyecek
Anayasa değişikliğiyle ilgili 18 maddelik pakette en dikkat çeken ve heyecan uyandıran öneri 18 yaşındaki gençlerin de seçilebilmesinin önünün açılması oldu. Muhalefetin '18 yaşında milletvekili mi olur, Meclis'i çoluk çocukla mı dolduracaklar' eleştirilerine karşın düzenlemeye, en çok gençler sahip çıkıyor.

ARI GİBİ ÇALIŞIYORLAR
Siyasetteki büyüklerinin kendilerine güvenini ortaya koyan bu değişiklik önerisini sahiplenen gençler, referandum öncesi sahada en çok çalışan kesim oldu. Kendilerine duyulan güveni boşa çıkarmamak için var güçleriyle çalışan gençler, yaşıtları olan seçmenlerin hepsine ulaşabilmek için çalmadık kapı bırakmıyor. Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç'in liderliğinde çalışan gençler, kapısını çaldıkları kendileri gibi genç seçmenden en çok şu cümleyi duyuyor: "Bize duyulan bu güveni boşa çıkarmayacağız."

GENÇLER MEKTUBUNUZ VAR
Çalışmalar kapsamında Antalya'da yaşları 18-30 arasında değişen 397 bin gence Başbakan Binali Yıldırım imzalı mektuplar ulaştırılıyor. "Gençler olarak sizler bu ülkenin geleceğisiniz, bunun bilincindeyiz. Siz 15 Temmuz'da ülkemize, bayrağımıza sahip çıkmak için meydanlarda en öndeydiniz" sözleri yer alan mektuplar elden teslim ediliyor. 19 ilçe teşkilatıyla birlikte toplamda bine yakın AK genç mektupları dağıtmak için yollara düştü. AK
Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ömer Akbaş, 18 adet referandum durağı kurduklarını belirterek, "25 gündür sabahtan akşama kadar vatandaşlarımıza Anayasa değişikliğiyle ilgili 18 maddeyi anlatıyoruz. Kafalarındaki soru işaretlerini kaldırıyoruz" dedi. Akbaş, özellikle geçmişteki istikrarsız günleri yaşamayan genç kuşağın bu konunun ciddiyetini kavraması için çalıştıklarının altını çizdi. Akbaş, Antalya'da Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı'nın hazırladığı 300 bin 'Evet' gazetesinin dağıtıldığını anlattı. Akbaş, 'Meclis çoluk çocukla dolacak' eleştirilerine de cevap vererek, "Muhalefet sanki tüm meclis 18-25 yaşında olacak gibi davranıyor. 18 yaşında evlenmenin de önü açık ama herkes 18 yaşında evlenmiyor" dedi. Başbakan Binali Yıldırım imzalı mektubunu alan Selda Alp, "Ailelerimiz anlatıyor. Eskiden seçimlerde milletvekillerini sadece kürsülerde görürlermiş. Seçim dışında hiç milletvekili göremezlermiş. Bu genç yaşımızda kapımızı milletvekillerimiz çalıyor. Başbakanımızın imzası olan mektup alıyoruz. Bu bize duyulan güvenin göstergesi" dedi. Mektubunu Enç'ten alan Uğur Kahraman da kendisine duyulan güven ve ilginin kendisini özel hissettirdiğini belirterek, "Bu güveni karşılıksız bırakmayacağız" dedi.

GENÇLERDEN ÖRNEK TUTUM
AK Parti Kepez Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Çivik ise Kepez'de 100 bine yakın mektup dağıttıklarını söyledi. TBMM Başkanlık Divanı'nın CHP'li katip üyesi Elif Doğan Türkmen'in 1 milyon 200 bin TL'lik telefon faturasına göndermede bulunan Çivik, "Bu mektupları dağıtırken hiçbir ek kaynak kullanmıyoruz. El birliği ile gönüllülükle sorunları çözüyoruz. Antalya'da bine yakın gönüllü var. Öğle ve akşam yemeklerini bile kendi aralarında dönüşümlü çözüyorlar" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN