Eski çizmeler çiçek açtı

Antalya’daki bir anaokulunda uygulanan ‘Çöp değil saksı oldum’ projesiyle eskiyen çizmeler toplanarak değerlendirildi. Renkli çizmeler içine toprak konularak çiçek saksısı haline getirildi

Eski çizmeler çiçek açtı
Antalya'nın Muratpaşa ilçesindeki Cengiz Topel Anaokulu'nda öğretmenler, öğrencilere çevre bilincini aşılamak amacıyla 'Çöp değil saksı oldum' adlı projeyi uygulamaya koydu. Öğretmenler, öğrencilerinden kış bitiminde ayaklarına küçük gelen ya da eskiyen çizmelerini çöpe atmak yerine okula getirmelerini istedi. Öğrencilerin getirdiği 350 çizmenin içerisi okuldaki atölyede çocuklar, onların anneleri ve öğretmenler tarafından toprakla dolduruldu.

OKUL DUVARINA ASTILAR
Rengarenk çiçek ektikleri çizmelerin üzerine isimlerini yazan öğrenciler, okulun bahçe duvarındaki çitlere astı. Öğrenciler çizmelerdeki çiçeklerinin her gün sulamasını da yaparak sorumluluk sahibi olmayı öğreniyor. Okul müdürü Şengül Ateş, projeyi her yıl devam ettirmeyi düşündüklerini söyledi ve amaçlarının kullanılmayacak durumdaki çizmeleri değerlendirerek çevreyi güzelleştirmek olduğuna dikkati çekti.
BİZE ULAŞIN