Hayır’a kim sevinir?

Döşemealtı ve Kepez’de referandumu anlatan Başkan Türel, “Sandıktan ‘Hayır’ çıkarsa kimin sevineceğine bakın, tercihinizi ona göre yapın” dedi

Hayır’a kim sevinir?
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya'nın Döşemealtı ve Kepez ilçelerinde vatandaşla buluşup yeni sistemi ve anayasa değişikliğini anlattı. Döşemealtı ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Türel, Kömürcüler, Dağbeli, Akkoç, Bademağacı, Ilıca ve Yeniköy mahallelerinde vatandaşlarla buluştu. Türel, Karaveliler Mahallesi'nde 1 milyon liralık yatırımla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan, 500 çiftçinin faydalanacağı sulama sisteminin de açılışını yaptı.

YALANA SARILIYORLAR
Başkan Türel, dün de Yörükler Derneği üyeleriyle kahvaltıda buluştu, ardından Kepez Kirişçi ve Odabaşı mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Kirişciler Mesire alanında vatandaşların konuğu olan Türel, Antalyalılara anayasanın değişen maddelerini anlattı.

HAYIR'A KİM SEVİNİR?
Avrupa'nın ve teröristlerin 'Hayır' dediğine dikkat çeken Türel, "Bu ülkeyi uzaktan kumandayla yönetmek isteyenlerin eline uzaktan kumandayı yeniden vermemek, milleti direksiyon başında tutmak için uğraşıyoruz. Strasburg'daki Avrupa Konseyi toplantısından çıkarken teröristler bana geliyor diyor ki, 'Bugün Avrupa Konseyi size hayır dedi 16'sında da Türkiye hayır dediğinde biz sevineceğiz siz üzüleceksiniz' diyor. Kimlerin sevineceğini iyi fark edelim kimlerin sevindireceğimizi iyi düşünelim" dedi.

SEÇİLMİŞ DİKTATÖR OLUR MU?
Tek adamlık sistemiyle ilgili ortaya atılan uydurmaların gerçeklikle hiçbir alakası olmadığını kaydeden Türel, "Halkın seçtiği bir sistemde diktatörlük olur mu Allah aşkına? Diktatörü halk seçmez ki. Gidin Suriye'de görün diktatörün ta kendisini. Ve diktatör bugünkü sistemde hiçbir şekilde yargılanamazken, yeni sistemde kırmızı ışıkta geçse Meclis'in yüzde 66'sı 'yargılansın' dediğinde yargılanabilecek" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN