Bize kimse böyle değer vermemişti

AK Partili kadınlar, 16 Nisan’da neden ‘evet’ denilmesi gerektiğini anlatıyor. Kadınlar, güçlü Türkiye için ‘evet’ diyeceklerini söylüyor

Bize kimse böyle değer vermemişti
Antalya AK Parti Teşkilatı'nın referandum çalışmaları son haftaya girilirken temposunu arttırdı. AK Parti Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Esra Özkoç önderliğinde oluşturulan ekipler mahallelerde ev ev, kapı kapı, sokak sokak dolaşarak Antalyalı kadınlarla buluşuyor. Anayasa değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi konusunda kadınları bilgilendiren AK Partili kadınlar 'Evet' oyu istiyor.

ÖZKOÇ EVET OYU İSTEDİ
Başkan Esra Özkoç katıldığı sohbet toplantılarında, "Ülkemiz için, geleceğimiz için 'evet' diyelim" dedi. Toplantıya katılan kadınlar ise, hizmetlerin devamı ve güçlü bir Türkiye için referandumda coşkuyla 'evet' diyeceklerini ve yüksek bir katılımla sandığa gideceklerini söyledi. AK Parti Antalya İl Kadın Kolları'nın özellikle mahelle buluşmalarında ziyaret edilen evlerin salonları tıklım tıklım doluyor.

HİZMETLERİ ANLATIYOR
Özkoç, sistem tıkandığı için Anayasa değişikliği paketi hazırlandığını, değişikliklerin insanların hayatına nasıl olumlu şekilde yansıyacağını kadınlara anlatıyor. Özkoç, kadınların referandum konusundaki sorularını cevaplandırarak onların kafalarındaki soru işaretlerini tek tek gideriyor. Özkoç, AK Parti'nin Antalya'ya yaptığı yatırımları anlatarak hizmetlerin hayatlarına nasıl olumlu yansıyacağını da vurguluyor.

ÇİLEMİZ NİHAYET SONA ERDİ
Çoğunluğunu ev hanımlarının oluşturduğu toplantıya katılan kadınlar, "Geçmişte çocuklarımızın kitaplarını alacak para bulamıyor ve çocuklarımız okula boynu bükük gidiyordu. AK Parti'nin bedava kitap yardımı ile bu çilemiz sona erdi aileler rahatladı. Benim başörtüm okula giden çocuklarıma yansıyordu. Allah'a şükür bu sorun da ortadan kalktı" diye konuştu. Kadınlar, istikrarın sürmesi için tercihimiz 'evet' olacak" dedi.

SAĞLIKTA DEVRİM OLDU
Mahalle toplantısında AK Partili kadınların evlerde yaptığı bir toplantıya iştirak eden yaşlı bir kadın ise, sağlık alanındaki yeniliklerin vatandaşları çok memnun ettiğini belirterek, "18 yaşında kızımız kansere yakalanmıştı. İlacı parasıyla bile bulamıyorduk. Şimdi öyle mi? İsteyen kamu hastanesinde, isteyen özel hastanelerden kaliteli sağlık hizmeti alıyor. Bir kızım üniversiteye peruk takarak gitmek zorunda kalmıştı. AK Parti çok şükür bu sorunları ortadan kaldırdı. Bize kimse böyle değer vermemişti. Biz kadınlar olarak Cumhurbaşkanımızın her zaman arkasındayız" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN