Güven veriyorlar

Antalya’da görev yapan motorize, atlı ve köpekli polisler, vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak için özveriyle gece gündüz çalışıyor

Güven veriyorlar
Antalya Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki motorize, atlı ve köpekli polisler, turizm başkentinde yaşayanların can ve mal güvenliğini sağlamak için çaba gösteriyor. Türk Polis Teşkilatı 172'nci kuruluş yıl dönümünü kutlarken, turizm başkenti Antalya'da da polis ekipleri 24 saat esasıyla görev yapıyor.

ÇOCUKLAR POLİSLERİ SEVİYOR
Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü motorize yunus ekiplerinde görevli polis memuru Murat Uzundal, 10 yıldır emniyet teşkilatında yer aldığını söyledi. Polisliğin çocukluk hayali olduğunu anlatan Uzundal, üniversiteyi bitirdikten sonra da polis teşkilatına girdiğini belirtti. Antalyalıların kendilerine büyük ilgi gösterdiğini ifade eden Uzundal, özellikle çocukları motosiklete bindirerek bol bol fotoğraf çektirdiklerini söyledi. Polisleri sevdirmeye çalıştıklarını aktaran Uzundal, özellikle gençlerin motosikletli polis olmak istediğini dile getirdi. Motosikletli 'Şahin' trafik polisi memuru İsmail Akış da 22 yıldır polis teşkilatında gururla görev yaptığını ifade etti. Akış, bazı ailelerin çocuklarını 'Bak seni polise şikayet ederim' şeklinde korkutmasını eleştirerek, "Hemen müdahale ediyorum. Çocuğu motoruma bindirip, onu seviyorum. Çocuktaki ön yargıyı kırmaya çalışıyorum" dedi.

20 YILDIR ATLARLA
Atlı Polis Birliği Grup Amir vekili Nevzat Budak ise meslek hayatının at üzerinde geçtiğini belirtti. Yaklaşık 20 yıldır atlarla görev yaptığını aktaran Budak, atlı polis olarak emekli olmak istediğini anlattı. Budak, atlı polis birliğindeki 10 at ile motorlu taşıtların giremeyeceği sahillerde, park ve bahçeler ile spor müsabakalarında görev yaptıklarını dile getirdi.

KÖPEK HİSSEDİYOR
Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görevli asayiş devriye köpeği eğitmeni Emir Bestami Demirtaş, 'Dano' isimli Alman kurdu ile görev yaptığını belirtti. Köpeğiyle görev yaparken halktan olumlu tepkiler aldıklarını vurgulayan Demirtaş, "Köpeğimle aramızdaki bağ çok kuvvetli. Sadece benim emrime itaat eder. Onunla görevlere korkusuzca gidiyoruz. İkimiz de birbirimiz için ölüme atlayabiliriz. Elimizden geldiğince görevimizi en iyi şekilde yapmak istiyoruz. Ben üzgün olduğum zaman köpeğimin de verimi düşüyor. Köpek idarecisinin ruh halini bire bir hissedebiliyor" ifadelerini kullandı
BİZE ULAŞIN