SİT mağdurları tapularına kavuşuyor

Düden Çayı ve çevresindeki SİT alanında evleri olan vatandaşlara arsa tahsisi CHP’nin ret oyuna rağmen Kepez Meclisi’nden geçti

SİT mağdurları tapularına kavuşuyor
Antalya'nın Kepez ilçesinde Düden Çayı ve Çevresi Doğal SİT alanında evleri olan vatandaşların, 25 yıldır yaşadığı yıkım korkusu sona eriyor. Kepez Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle SİT alanı ve çevresindeki gecekonduların mülkiyet problemini, hak sahiplerine SİT alanı dışından arsa tahsisi yaparak, çözüyor.

MECLİSTE CHP RET OYU VERDİ
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bölge halkına verdiği sözden kısa bir süre sonra hak sahiplerine arsa tahsisi yapılması talebi, belediye meclisi gündemine alındı. Sürecin yaşanmasının ardından yapılan devam meclisinde, arsa tahsisi oy çokluğu ile meclisten geçti. 204 hak sahibine arsa tahsisi yapan gündem maddesine, AK Parti, MHP grubu ve bağımsız meclis üyeleri kabul, CHP grubu ise ret oyu verdi.

SÖZ VERİLDİ, HEMEN ÇÖZÜLÜYOR
Kepez'in çözülemez denilen, bir mülkiyet problemini daha çözüme kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Hakan Tütüncü, hak sahiplerinin, arsa tahsisi yapılan yerlere ruhsatlı ve iskânlı yapıların yapılarak tamamlanması ve yeni evlerine taşınmasından sonra sit alanındaki gecekonduların tahliyesine başlanılacağının altını çizdi.
BİZE ULAŞIN