Vatandaş her şeyin farkında

Başkan Türel, ‘hayır’cıların yalana doymak bilmediğini ama vatandaşın her şeyin farkında olduğunu söyledi

Vatandaş her şeyin farkında
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez ilçesinde Göçerler ve Erenköy Mahallerinde halka seslenerek 16 Nisan Referandum sürecini anlattı. Referandum paketinin içindeki her maddenin, bu ülkenin çok daha hızlı kalkınması ile ilgili olduğunun altını çizen Türel, "Biz ne zaman kurumlarımızı güçlendirmeye kalksak yalanlara maruz kaldık. Bunlar üç beş yalanın arkasında senelerdir milleti kandırmaya çalışıyorlar" dedi.

HER SATIRI AYRI BİR YALAN
'Tek adamlık gelecek. Diktatörlük gelecek' söylentilerini değerlendiren Başkan Türel, "Milletin seçtiği bir tek adamın diktatör olabilmesi mümkün mü? Diktatör ölünceye kadar kalmak ister. Bizde halkın seçtiği bir Cumhurbaşkanı en fazla 10 sene kalacak" dedi. Almanya'nın, Hollanda'nın, İsviçre'nin, yaptığı hayır kampanyalarının iyi analiz edilmesi gerektiğine işaret eden Başkan Türel, "Biz çok güçlü olalım, daha çok zenginleşelim, refaha kavuşalım diye mi bu kampanyayı yapıyorlar? Ama biz o uzaktan kumandaları onların elinden aldık. Kumandaları milletin eline verdik. Vatandaş da bunları görüyor ve her şeyin farkında" diye konuştu.

DAĞDAKİLER 'HAYIR'CI
'Bir demokrasi şehidinin adını şerefle taşıyorum' diyen Başkan Türel, "Referandumda 'hayır' diyen vatandaşlarımız teröristtir diyemeyiz, demeyiz de. Ama hayır diyecek vatandaşlara diyoruz ki 'Sen hayır diyorsun diye sana terörist demiyoruz; ama dağdaki teröristlerin hepsi 'hayır'cı. Bunun farkında ol. Ondan sonra ne karar vereceksen baş tacı. 16 Nisan siyasi parti tercihi değil. Tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet, karamız evet" diyerek sözlerini tamamladı.
BİZE ULAŞIN