Patron millet olacak

AK Gönüllüler Platformu’nun toplantısında konuşan Çavuşoğlu, istikrarsızlığın faturasını milletin ödediğini belirterek ‘Artık patron millet olacak’ dedi

Patron millet olacak
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu AK Gönüllüler Platformu'nun Cam Piramit'te düzenlediği toplantıda konuştu. Toplantıya AK Parti Milletvekilleri Mustafa Köse ve Gökçen Özdoğan Enç, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer'in de aralarında olduğu çok sayıda kişi katıldı.

PATRON MİLLET
Siyasi partilerin kendi arasındaki kavgalarının bedelini siyasi ve ekonomik krizler ve darbeler olarak milletin ödediğini belirten Çavuşoğlu, "Millet ezildi, ülke küçüldü, borcumuz katlandı. Bunları artık yaşamak istemiyoruz. Halk ne derse o olacak. Patron millet olacak" dedi. 'Tek adamlık geliyor, cumhuriyet elden gidiyor' eleştirilerine de cevap veren Çavuşoğlu, "Sandığın olduğu yerde, Cumhurbaşkanının en fazla 2 defa seçilebildiği yerde tek adamlık olur mu? Millet 5 yılda bir hesap sorarsa tek adamlık olur mu?" diye sordu.

AVRUPA'YA CEVAP verdi Hayır kampanyası yapan Avrupa'ya da cevap veren Çavuşoğlu, "Bunlar Türkiye'yi bizden daha mı fazla seviyor? Bunlar Müslümanları daha mı çok seviyor, yoksa tam tersi mi? Türkiye'nin büyümesinden rahatsız oldukları için mi? Hazmedemiyorlar, çatlıyorlar" diye konuştu. Çavuşoğlu, halk oylaması yaklaştığı için turizmle ilgili bazı dedikoduların çıkarıldığını da hatırlatarak, "Dedikodulara bakmayın, bu sene turizmimiz daha güçlü olacak" dedi.

İSTİKRAR YOKSA SIKINTI VAR
AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer ise referandumun önemine dikkat çekerek, "7 Haziran'dan sonra partimiz tek başına iktidara gelemedi ve bütün ülke sıkıntı yaşadı. Bu sıkıntıların yaşamamak için istikrar diyoruz" dedi. Toplantıda Ak Gönüllüler Platformu adına konuşan Esat Göyük, 16 Nisan'da yeni bir sayfa açılacağını belirterek, "Yeni sistemle birlikte artık vesayet yönetimi, darbe dönemleri tarih olacaktır. Kimse millete ayar vermeye kalkmayacaktır" dedi.

CHP'Lİ KONUK
Toplantının en dikkat çekici konuklarından biri de CHP'nin Konyaaltı Meclis Üyesi Şafak Otuzaltı oldu. Yeşilbayır eski Belediye Başkanı Hasan Akalın ile birlikte toplantıya katılan Otuzaltı, protokol masasının hemen yanında toplantıyı takip etti. Bu görüntü, Ruhi Beşiktaş'ın ardından Konyaaltı'da CHP'den AK Parti'ye yeni bir transfer mi olacağı tartışması yarattı.
BİZE ULAŞIN