Amatöre kara leke

Korkuteli Belediyespor, 2-2 biten Kestelspor maçında şike yaptığı iddiasıyla iki futbolcusu hakkında suç duyurusunda bulunma kararı aldı

Amatöre kara leke
Antalya Süper Amatör Ligi (SAL) playoff karşılaşmalarının son haftasında Korkuteli Belediyespor'dan iki futbolcunun rakip Kestelspor yöneticilerinden para aldığı iddiaları ortalığı karıştırdı. 2-2 biten ve Korkuteli Belediyespor'un playout oynama hakkı elde ettiği, Kestelspor'un ise sezonu kapattığı karşılaşmanın ardından ortaya atılan iddia nedeniyle Korkuteli Belediyespor yönetimi kendi futbolcuları ile ilgili suç duyurusunda bulunma kararı aldı.

İSİMLERİ BELLİ
Korkuteli Belediyespor Kulübü Başkanı Mehmet Emin Kolan, yönetim kurulu üyeleri Ahmet Alagöz, Ali Tingi, Süleyman Türkyılmaz, antrenörler Bayram Kutlu, İsmet Gökalp ve Mesut Kurtoğlu ile toplantı yaparak, konuyu tartıştı ve olayı cumhuriyet savcılığına taşıma kararı aldı. Başkan Kolan, "Hafta sonu sahamızda oynanan Kestelspor müsabakası bitiminde kulübümüz namağlup şekilde play off'ları 2'nci sırada bitirerek Serik Belediyespor ile baraj maçı oynamayı hak etti. Ancak müsabaka sonunda Kestelspor yönetimi, isim vererek bazı oyuncularımıza penaltı yaptırma karşılığında para verdiklerini dile getirmişlerdir. Kulübümüzü ve oyuncularımızı töhmet altında bırakan bu şike iddiasıyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunma kararı aldık ve adı geçen oyuncularla yollarımızı ayırdık" açıklamasını yaptı.
BİZE ULAŞIN