Bakan Çavuşoğlu çifte müjde verdi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, esnafa ek destek sözü verirken Döşemealtı ilçesine yapılacak hipodrom için ilk kazmanın bu hafta vurulacağını açıkladı

Bakan Çavuşoğlu çifte müjde verdi
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya'da esnafla buluştu. Alanya Keykubat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'ne Halk Bankası'ndan ek plasman çerçevesinde 650 bin TL taze kaynak aktarılacağını açıklayan Çavuşoğlu, "Esnaf ve sanatkarlarımız ihtiyaç duymaları halinde kredi ve kefalet kooperatifi vasıtasıyla bu kaynaktan yararlanabilecek. Bu kaynağın esnafımızın işlerini büyütmesi anlamında önemli olduğunu düşünüyorum" dedi. Bakan Çavuşoğlu, Döşemealtı ilçesine yapılacak hipodrom için ilk kazmanın bu hafta vurulacağını da açıkladı.

İLK KAZMA HAFTAYA
Döşemealtı Yağca Mahallesi sınırları içerisinde 811 dönüm arazi üzerine yapılacak hipodromun Antalya'nın marka değerine yakışacak bir yatırım olduğunu kaydeden Bakan Çavuşoğlu, "Müjdesini verdiğimiz Antalya hipodromuna inşallah bu hafta içerisinde ilk kazmayı vuracağız. Döşemealtı bölgemizde istihdam kapısı aralayacak. Hipodrom, içerisinde gerekli her türlü tesisi barındıracak. Silis kumlu pisti ve sadece Veliefendi Hipodromu'nda olan 2042 metre uzunluğunda sentetik pist olacak. Gece koşuları da yapılabilecek" dedi.
BİZE ULAŞIN