Söz milletin olacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, Mehmet Akif Ersoy ve Altınova Sinan mahallelerinde halkla buluştu. Türel, ‘Artık direksiyonda millet var. Bu millet varken kimse bu devleti yıkamaz” dedi

Söz milletin olacak
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez Mehmet Akif Ersoy ve Altınova Sinan Mahallelerinde, vatandaşlarla bir araya geldi. Pazar günü yapılacak referandum sürecini anlatan Türel, "Çocuklarımıza daha iyi bir Türkiye, torunlarımıza güçlü bir Türkiye bırakacaksak; başbakanımızın da dediği gibi sorunları torunlara intikal ettirmeyeceksek, o zaman Pazar günü atacağımız oyun ne kadar önemli olduğunun farkında olmalıyız. Türkiye senelerdir gelişmekte olan, büyüyen, güçlenen ve bütün hainlerin oyunlarına tuzaklarına tezgâhlarına rağmen, bu büyük milletin sayesinde dimdik ayakta durmayı başarmış bir devlettir" dedi.

IMF'DEN ERDOĞAN KURTARDI
Türkiye'nin güçlü bir devlet olmasını hiç kimsenin istemediğini belirten Başkan Menderes Türel, sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye'yi bu hayırcılar, 15-20 sene öncesinde olduğu gibi uzaktan kumanda ile idare edelim istiyorlar. Bizi hep birilerinin vasıtasıyla ama İMF, ama Dünya Bankası gibi uluslararası kredi kuruluşları en zayıf anımızda yakalayıp borçlandırarak, hep iplerin ucunu tutma gayretinde olmuşlar. İyi hatırlayın! Cottarelli diye bir adam vardı. Bu adam IMF'nin Türkiye'den sorumlu koordinatörüydü. Biz o zamanlar gençtik. Bu adam, 2 ayda bir gelir giderdi. Gelirdi dövizi yükseltin derdi, enflasyon daha da çıkıyordu. Merkez Bankası'na söyleyin derdi, piyasaya para bassın. Velhasıl, ülkenin geleceği için onlara kendimizi bağlayabilmek için her şeyi bize zorla yaptırmaya çalışırdı. Hatırlayın! O Cottarelli'yi duyduk mu hepimizin tüyleri diken diken olurdu. Çünkü niye bize borç vermişler, o verdikleri borçtan dolayı bütün ipleri ellerine almışlar. Ama onlar tabi bir şeyi hesap edememişler. Bir gün Recep Tayyip Erdoğan gibi büyük bir lider gelecek, bu milletin duasıyla desteğiyle Başbakan olacak, sonra Cumhurbaşkanı olacak, IMF' ye borcu bitirecek, yabancılara bütün borcu sıfırlayacak, Cottarelli'ler gelmeye kalktığında da şöyle bizim Anadolu tabiriyle sırtına tepiği vuracak gönderecek."

HEP AYNI YALANLAR
Hayır cephesinin, ülkenin yararına bütün reformlarda, yalanlarla insanların kafalarını karıştırdığını belirten Başkan Türel "Biz ne zaman iyi bir şey yapsak, ne zaman güçlenmeye yönelik reform yapsak bunlar hep aynı yalanlarla karşımıza çıktı. Büyük projelerimize hep olmaz dediler. Antalya'da 2005 senesinde, ben ilk kavşakları yapıyorken de aynı şekilde karşı çıktılar. Trafiği sıkıştıracak dediler. Büyükşehir Yasası'nı çıkartıyorken de aynı yalanları attılar. Büyükşehir Yasası yapıyorsunuz. Bu, ülkeyi 30 eyalete bölmektir dediler. Bölünüyoruz, parçalanıyoruz, eyalet sistemi, federal sistem geliyor, Cumhuriyet, laiklik, elden gidiyor dediler. Ne oldu. 3 senedir yasa uygulanıyor. Belediyeleri yapısal olarak güçlendirdik. Eskiden direksiyonda millet varmış gibi gösterip bunlar arkadan milleti, devleti yönetirmiş. Şimdi onların uzaktan kumandalarını, Tayyip Erdoğan aldı ellerinden millete verdi. Artık direksiyonun başında millet. Onlarda uzaktan kumandaları ellerinden alınınca, oyuncağı ellerinden alınmış çocuklar gibi hayır hayır diye ağlayıp duruyorlar. İnşallah 16 Nisan'da güzel cevabı bu millet verecek" dedi.
BİZE ULAŞIN