Hayvan borsası kuruluyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel sektörün uzun yıllardır özlemini çektiği hayvan pazarının Antalya’da kurulacağını açıkladı

Hayvan borsası kuruluyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı devam meclisi belediye meclis salonunda gerçekleşti. Mecliste, Antalya Ticaret Borsası tarafından kurulan Antalya Hayvancılık A.Ş'nin, yüzde 70 hissesinin Büyükşehir Belediyesi'ne şartsız ve bedelsiz olarak verilmesi, Antalya Spor Kulübü Derneği'ne destek sağlamak amacıyla 40 bin 267,5 metrekarelik alanın işletilmesi hakkının verilişi ve Büyükşehir Belediyesi'ne hizmet aracı için 20 milyonluk kredi çekimi ile ilgili maddeler görüşüldü. Her üç madde de oy çokluğuyla meclisten geçti.

İHTİYAÇ GİDERİLECEK
Başkan Türel, Antalya Ticaret Borsasıyla birlikte girdikleri 'Hayvan Borsası' yatırımının, vatandaşlar için önemine işaret etti. 9 milyonluk bir yatırımın gerçekleşeceğini kaydeden Türel, "Borsayla yapmış olduğumuz görüşmelerde toplamda 6,5 milyon liralık yatırımı Büyükşehir Belediyesi olarak biz karşılayacağız. 2, 5 milyon yatırımı da Antalya Ticaret Borsası karşılayacak. Antalya ve sektörün uzun yıllardır özlemini çektiği ihtiyaçlarından bir tanesini gidermiş olacağız" dedi.
BİZE ULAŞIN