78 milyon lira faizsiz kredi

KOSGEB Isparta İl Müdürü Yıldırım, 2017 yılında 3 bin 345 işletmeye 78 milyon lira kredi vereceklerini, kredi fazinin KOSGEB tarafından karşılanacağını söyledi

78 milyon lira faizsiz kredi
KOSGEB Isparta İl Müdürü Yurdun Yıldırım, 2017 yılında KOSGEB, olarak Isparta'da 55'i imalat, 160'ı inşaat, bin 676'sı ticaret sektörü ve 958'i diğer işletmeler olmak üzere toplamda 3 bin 345 işletmeye yaklaşık 78 milyon TL faizsiz kredi desteği vereceklerini söyledi. Kullandırılan krediler için 17.9 milyon liralık faiz tutarının KOSGEB tarafından karşılanacağını açıklayan Yıldırım, "Isparta olarak şu ana kadar yakaladığımız yüzde 68.5'lik başarı ile kalkınmada 2. Bölge'de bulunan iller içinde birinci sıradayız" bilgisini verdi.

KOLAYLIK İSTİYORUZ
KOSGEB olarak kredi başvurusunu kabul ettikleri halde bankaların kredi politikaları nedeniyle kredi kullandırılamayan işletmelerin sayısının da önemli miktarda olduğunu aktaran Yıldırım "Bankalarımızdan, KOSGEB Başkanlığı ile Genel Müdürlükleri arasında yapılan protokoller kapsamında işletmelerimize Kredi Garanti Fonu ve TESKOMB kefaletini de devreye koyarak gereken kolaylığı sağlamalarını bekliyoruz" açıklamasında bulundu.
BİZE ULAŞIN