Çavuşoğlu: yeni Türkiye kuruldu

Türkiye’nin referandumda ‘evet’ demesi ile AK Parti Antalya il binasının önü şölen yerine döndü. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, sonuçları “Yeni Türkiye 2071 hedefine ulaşacak” dedi

Çavuşoğlu: yeni Türkiye kuruldu
Antalya'da referandum sonuçlarının belli olmaya başlamasıyla, vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla AK Parti Antalya İl Başkanlığı önünde toplandı. Zafer kutlamalarına daha sonra Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Antalya Milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç, Mustafa Köse ve Hüseyin Samani, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de katıldı. Burada kurulan platformda halka seslenen Çavuşoğlu, "Artık gerçek anlamda yeni Türkiye var oldu. Yeni Türkiye'de güven ve istikrar olacak. Yeni Türkiye 2023 hedeflerine, 2053 hedeflerine, 2071 hedeflerine ulaşacak" dedi.

VİCDANEN RAHATIZ
Türkiye genelinde yüzde 51.3 olan evet oylarının Antalya'da yüzde 41'de kalması kutlamalarda tek akılda kalan konu oldu. Çavuşoğlu, "Antalya'da elimizden gelen çalışmayı yaptık. Sizlerle gece gündüz çalıştık. Gitmedik yer bırakmadık, girilmedik ev, varılmadık iş yeri bırakmadık. Bu bakımdan vicdanen rahatız. Türkiye'de evet çıkması için elimizden gelen katkıyı sağladık" ifadelerini kullandı.

KADINLARA ÖZEL TEŞEKKÜR
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise ülkenin önünde yeni bir sayfa açıldığını vurguladı. Türel, referandumda hayır diyenlerin de bu sonuçtan kazançlı çıkacağını, bunun daha sonra ortaya çıkacağını sözlerine ekledi. AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer de tüm teşkilata çalışmaları için teşekkür ederek, "Bu zaferde en çok emeği geçen cefakar kadınlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Yalanları, hayır çetesini alt üst ettiniz" dedi. Sümer, referanduma müdahale etmeye çalışan ülkelere de gereken mesajın verildiğini söyledi. Milletvekili Mustafa Köse de birlik mesajı vererek, "Evet ve hayır diyeniyle bir olacağız. Bugün hayır diyenler de 'iyi ki evet çıkmış' diyecekler" dedi. Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç ise "Bu bizim ikinci kurtuluş savaşımızdı, bunu biz kazandık. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile ilgili yasal çalışmalara başlayacağız" dedi. Hüseyin Samani de alınan sonuçla birlikte engellerin kalktığını, Türkiye'nin yeniden büyümeye ve gelişmeye devam edeceğini ifade etti. Zafer, fırlatılan havai fişeklerle renklendi. Kutlamalar için ayrılan alan tamamen dolunca, bazı vatandaşlar üstgeçit üzerinden konuşmaları takip etti.
BİZE ULAŞIN