Susic geldi iş değişti

Alanyaspor’un başına geldikten sonra belirgin bir değişim yaşatan Safet Susiç, takımın puan ortalamasını ikiye katladı

Susic geldi iş değişti
Alanyaspor'da 8. maçına Gaziantepspor karşısında çıkan Teknik Direktör Safet Susic'in ortaya koyduğu istatistik dikkat çekti. Boşnak teknik adam yönetiminde, 8 maçın 5'inden galibiyetle ayrılan turuncu-yeşilli ekip puan ortalamasını da ikiye katladı. Deplasmanda oynanan Gaziantepspor maçında alınan galibiyetle birlikte düşme hattıyla olan puan farkını oldukça açan Alanyaspor'da Teknik Direktör Safet Susic'in performansı kamuoyunda da ilgiyle karşılandı.

MAÇ BAŞI 2 PUANA ÇIKTI
Turuncu-yeşilli takımla 8. maçına çıkan Boşnak teknik adam, 5 galibiyet ve 1 beraberlik alarak 16 puanı haneye yazdırdı. Sadece Başakşehir ve Fenerbahçe'ye boyun eğen deneyimli teknik direktör, Antalya ekibinin puan ortalamasını da ikiye katladı. 0.9 puan ortalamasıyla devraldığı turuncu-yeşillileri, 2 puan ortalamasına taşıyan 61 yaşındaki teknik adam, 19 maçta 18 puanla devraldığı takımına 8 maçta 16 puanlık bir katkıda bulundu.

GOLDE DE DEĞİŞİM VAR
Safet Susiç, atılan ve yenilen gol sayılarına da önemli ölçüde etki etti. Maç başına atılan gol oranını 1.3'ten 2.3'e taşıyan Safet Susic, yenilen gol ortalamasını da 2.1'den 1.2'ye düşürmeyi başardı. Susiç'ten önce 19 maçta 26 gol atıp 40 gol yiyen Alanyaspor, Susiç döneminde 8 maçta 19 gol atıp 10 gole engel olamadı.
BİZE ULAŞIN