Kanserin ilacı sevgi

Oğulları kan kanseri olan iki anne hastanede tanıştı. Örnek dayanışma gösteren iki kadın, sevgiyle oğullarının kanseri yenmesini sağladı

Kanserin ilacı sevgi
Antalya'da anne Özlem Özyolcu kan kanseri oğlu Egemen Akçınar'ın (15) tedavisi sırasında tanıştığı kendisi gibi oğlu kanser olan Sahra Ünal ile örnek bir dayanışma içine girdi. Hastane odasında tanışan iki anne kader birliği yapınca oğulları Egemen ve Tuğra annelerinin sevgisi ve desteği ile kanseri yendi. Oğullarının hastalığı nedeniyle arkadaş olan Özlem Özyolcu ve Sahra Ünal şimdi kardeşten daha öte. Birbirlerinden 30 km uzakta oturan iki anne her gün telefonla birkaç kez, haftada da en az bir kez yüz yüze görüşüyor.

TATİLDE ÖĞRENDİ
Anne ve babası ayrı olan Egemen Akçınar, 2010 yılında İstanbul'da olan babasının yanına tatile gittiğinde aniden bacaklarında şişme ve morluklar oluşunca hastaneye kaldırıldı. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde yapılan tetkiklerin ardından kan kanseri teşhisi kondu. Oğlunun kan kanseri olduğunu öğrenen turizmci anne Özlem Özyolcu, ilk müdahalenin ardından o zaman 7 yaşında olan oğlu Egemen'i yaınına alarak Antalya'ya döndü. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Çocuk Onkoloji servisinde tedaviye başlandı.

HER ŞEYİN İLACI SEVGİ
Özlem Özyolcu tedavi sırasında oğlu ile aynı odada kan kanseri tedavisi gören ve o zaman 3 yaşında olan Tuğra'nın annesi Sahra Ünal ile tanıştı. Kendilerini çaresiz hisseden iki anne çocuklarının tedavisi için dayanışma içinde olma kararı aldı. İki anne çocuklarının tedavi gördüğü iki yıl boyunca her şeyi birlikte yaptı. Biri çocukların yanında kalırken diğeri eve gidip yemek hazırladı. Oğlu Egemen'in hastalığı yakalandıktan bir ay sonra kabullendiğini de belirten anne Özlem Özyolcu, "Oğluma 'Sen bu hastalığı yeneceksin ve benim kahramanım olacaksın' dedim. Bu süreçte yanından bir saniye bile ayrılmadım. Çok zor ve olumsuz süreç yaşadık. Ama hepsinin hastalıkla ilgili süreç olduğunu, hatta bunların olması gerektiği bir durum olduğunu bile sevgi ile kabullendim. Her şeyin tek ilacı sevgi. Bunu arkadaşım Sahra da oğlu Tuğra'ya gösterdi" diye konuştu.SAĞLIKLARINA KAVUŞTULAR
Egemen Akçınar ile Tuğra Ünal 2 yıl süren tedavi sonucu doktorların doğru ve zamanında teşhisi ve annelerinin sevgisi ile hastalığı yendi. Sağlıklarına yeniden kavuşan Egemen'in iyileşir iyileşmez yaptığı ilk şey denizde yüzmek oldu. Tuğra ise iyileşince doyasıya bisiklete bindi. Şimdi her ikisi de eğitimlerini başarı ile yürütüyor. Ünal ailesi Tuğra'nın iyileşmesinin ardınan sağlıklı bir şekilde hayatını sürdürmek için Serik'e bağlı Eminceler köyünde oğulları için minik bir çiftlik kurdu. Her türlü hayvanın bulunduğu çiftlikte Tuğra mutlu ve huzurlu bir hayat sürüyor.

BAŞKA ANNELERE ÖRNEK OLDULAR
Özlem Özyolcu ve Sahra Ünal'ın oğullarına gösterdikleri sevgi ile hastalığı yenmeleri diğer kanserli ailelere ve annalere örnek oldu. İki anne, çocuklarının iyileşmesinin ardından diğer hasta çocuklarla da ilgilendi. Onların her türlü ihtiyacını kimsenin haberi olmadan gördüler. Çocukları kanserli annelere psikolojik destek verip bu hastalığın tek çaresinin sevgi olduğuna vurgu yaptılar.
BİZE ULAŞIN