Coşkulu kutlama

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Antalya ve ilçelerinde coşkuyla kutlandı. Dans ve müzik gösterileriyle çocuklar en mutlu gününü yaşadı

Coşkulu kutlama
Antalya'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 97'nci yılı kutlamaları, Karaalioğlu Parkı'nda düzenlendi. Kutlamalara Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Garnizon Komutanı Piyade Albay Tahir Savran ile çok sayıda vatandaş katıldı. Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Atatürk'ün 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni açarak, bu önemli günü çocuklara armağan ettiğini söyledi.

YABANCILAR DA KATILDI
Konuşmaların ardından öğrencilerden oluşan orkestra 23 Nisan şiiri okudu. Halk oyunu gösterisiyle Kurtuluş Savaşı'nı canlandırdı. Dans gösterisinin ardından öğrencilerden oluşan mehter takımı, marş söyledi. Antalya'da yaşayan Ukraynalı ailelerin çocukları da ülkelerine ait geleneksel kıyafetlerle dans etti. Gösteriler öğrencilerin ellerindeki şemsiyelerden ay yıldız oluşturmasıyla sona erdi.

VALİLİK MAKAMI EYLÜL'ÜN
Tören sonunda Vali Karaloğlu ve beraberindekiler, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Kutlamalar kapsamında Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nun koltuğunu devrettiği Eylül Kayra Küçük, "Türkiye'de yaşadığım ve Türk olduğum için gurur duyuyorum. Türkiye ve dünyada barışını sağlanmasını diliyorum" dedi.

BİLGE BİSİKLET YOLU İSTEDİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise, Çocuk Bayramı'nda koltuğunu Kocademir Ortaokulu 7-A sınıfı öğrencisi Bilge Naz Agün'e bıraktı. Agün, Fen İşleri Daire Başkanlığı'nı arayarak Antalya'daki tüm caddelerin bisiklet yolu ağı ile donatılması talimatını verdi.
BİZE ULAŞIN