Kızı için nöbet

Fethiyeli baba Selami Aksarı, servis minibüsünün çarptığı kızı için 30 gündür Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bahçesine park ettiği arabasında umutla bekliyor

Kızı için nöbet
Muğla'nın Fethiye ilçesinde servis minibüsünün çarptığı 7 yaşındaki Rabia, 30 gündür yaşam mücadelesi veriyor, babası Selami Aksarı ise, günlerdir hastanenin otoparkına güzel bir haber bekliyor. 22 Mart Çarşamba günü okuldan evine öğle yemeği için giden Rabia Su Aksarı'ya evine 50 metre kala servis minibüsü çarptı. Yaklaşık 22 metre uzağa fırlayan küçük kız ağır yaralandı. Ambulansla özel bir hastaneye kaldırılan minik kız, buradan Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

BABA YÜREĞİ AYRILAMIYOR
27 gündür yoğun bakımda olan Rabia yaşam mücadelesi veriyor. Minik kızın çiftçi olan babası Selami Aksarı ise, bir aydır hastane bahçesine çektiği aracının içerisinde yatıp kalkıyor. Hastanenin refakatçiler için tesis ettiği sosyal tesislerin uzak olduğu gerekçesiyle kendi aracının içerisinde kalıp, kızına yakın olmak isteyen acılı baba, günlerdir kızından gelecek güzel bir haber bekliyor.

RABİA'DAN İYİ HABER GELİYOR
Yemeğini, çayını araç içerisinde demleyen Aksarı, "Sağ olsunlar, sosyal tesislerde yer sağladılar ama az daha yakın olmak için arabamda kalıyorum. Zor oluyor ama baba yüreği işte, yapacak bir şey yok" diye konuştu. Doktorların 'iyiye gidiyor' sözleriyle yüzü gülen acılı baba, "4-5 gündür gözü açık. Kızımla göz teması sağladık çok şükür. Ufak tefek gülümseme yaptı, iyiye gidiyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN