Cezaevinden umreye

Antalya’nın Alanya ilçesinde uzun süre cezaevinde yattıktan sonra tahliye olan 2 hükümlü iyi halleri nedeniyle ödüllendirilerek umreye gönderildi. Uygulama bundan sonra da sürecek

Cezaevinden umreye
Alanya Müftülüğü, Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Alanya L Tipi Kapalı Cezaevi işbirliğinde uygulamaya konan proje kapsamında, cezaevinden tahliye olan 2 hükümlü kutsal topraklara uğurlandı. Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Musa Taşkın, hükümlüleri yeni bir hayata başlamaları için umreye gönderdiklerini söyledi.

YENİ BİR HAYATA BAŞLANIYOR
Başsavcı Taşkın, "Bu arkadaşlarımız cezaevinde kalmış oldukları süre içerisinde iyi hal göstererek dine olan açlıklarını, heveslerini gösterdiklerinden dolayı onların umreye gönderilmeye uygun olduklarını düşündük. Müftülük, denetimli serbestlik müdürlüğü, cezaevi ve başsavcılığın işbirliğiyle bu arkadaşlarımızı inşallah yeni bir hayata başlamaları amacıyla gönderiyoruz. Allah ibadetlerini kabul etsin" dedi.

BUNDAN SONRA DA SÜRECEK
Alanya Müftüsü Mustafa Topal da, "Şu anda Alanya'da cezaevinde hizmet veren 4 cezaevi vaizimiz var. Oradaki derslerde iyi halini gözledikleri, daha sonra da özellikle tahliyeden sonra iyi hali ile toplum arasına katılan kimseleri mükafatlandırmayı düşündüğümüz bir proje geliştirdik. Bu ilk. Bu proje kapsamında inşallah iyi hal sergileyen arkadaşlarımızın sayısı artacak ve biz de umreye çokça kimse gönderebileceğiz" dedi.

ALLAH SEVGİSİ YEŞERDİ
Hükümlü Mesut Özcan, "Cezaevinde doğru yolu bulan insanlar var. İçeride Allah'ı daha iyi tanıdım. Umudu bittiğin yerde içimizde Allah sevgisinin yeşerdiğini gördüm. İmkanlar olmadığında sığınacak tek yer var" dedi. Diğer hükümlü Uğur Yüzgeç ise "Cezaevinde karşılaştığımız en önemli şeylerden biri Kuran. İçeride tövbe etmek nasip oldu. En önemlisi yaptıklarımızdan pişman olduk" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN