Köprü isyanı

Muğla Seydikemer'de mahallenin iki yakasını bağlayan köprü yıkılma tehlikesi geçiriyor. Mahalleli her gün ölümle burun buruna geliyor

Köprü isyanı
Muğla'nın Seydikemer ilçesinde, Atlıdere mahalle merkezi ile 40 haneli Sarısüleymanlar mevkisini birbirine bağlayan demir köprü, ayaklarından birinin eğilmesi nedeniyle, yıkılma tehlikesi geçiriyor. Muğla İl Özel İdaresi ve vatandaşların işbirliğinde, Eşen Çayı üzerine inşa edilen 60 metre uzunluğundaki demir köprünün ayaklarında, geçen Ocak ayında yaşanan sel nedeniyle aşınma meydana gelmişti.

YOL 20 KİLOMETRE UZUYOR
Akarsuya basan ayaklarından biri eğilince, çökme meydana gelen köprünün demir korkulukları da eğildi. Sarısüleymanlar mevkisinin içme suyu boru hattını da üzerinde taşıyan köprü, yıkılma tehlikesi geçiriyor. Köprüden her gün, servise binecek öğrenci ve orman işçilerinin de aralarında bulunduğu onlarca kişi geçiyor. Köprüyü kullanmamaları durumunda yollarının 20 kilometre uzadığını söyleyen vatandaşlar, tamirat çalışmasının biran önce başlamasını istediler.

HER AN YIKILABİLİR
Mahalle sakinlerinden Cihangül Küçükala köprüyü mecburen kullandıklarını belirterek yetkililerden yardım istedi. Küçükala, "Önceden motosikletle geçerdik. Şimdi yaya olarak bile geçerken titreme oluyor" diye konuştu. Canip Küçükala ise "Köprü mahalleliden yardım toplayarak yapıldı. Köprü şuan ki haliyle üzerinde biri varken yıkılabilir" ifadelerini kullandı.

KÖPRÜNÜN SAHİBİNİ ARIYORLAR
Atlıdere Mahalle Muhtarı Abdurrahman Güngör, kimsenin köprüden geçmeye cesaret edemediğini söyledi. Akrabaların artık misafirliğe gelip gitmeyi bile bıraktığını anlatan Güngör, köprünün tamiratıyla ilgili verdiği dilekçelerden hiç bir sonuç alamadığını belirterek "Bütün yetkili birimler geldi, köprüyü inceledi. Ancak köprünün sahibini bulamadık. Şu an vatandaşlarımızın can güvenliği yok" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN