Bilim aşığı gençler

Genç yaşlı, 7’den 77’ye herkesin ilgisini çeken Antalya Bilim Festivali birbirinden eğlenceli deneylerle bilim meraklılarına unutulmaz deneyimler yaşatıyor

Bilim aşığı gençler
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek ve bilime olan ilgiyi arttırmak amacıyla bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Antalya Bilim Festivali, ziyaretçi akınına uğruyor. Öğrencilerin ve her yaştan Antalyalıların yoğun ilgi gösterdiği festival, eğlence ile bilimi buluşturuyor. İlgi çekici stantları ve şaşırtıcı deneylerle katılımcıları bilimin büyülü dünyasında keyifli bir yolculuğa çıkartan festivalde, geleceğin Einstein'ları birbirinden ilginç deney ve buluşlarıyla göz dolduruyor.

FİLLER İÇİN DİŞ MACUNU
Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi standını ziyaret edenler, filler için diş macunu deneyini gözlemleyebiliyor. Festivalde ilgi çekici deneyler yapılarak, çocukların bilime ilgi duyması da sağlanıyor.

CARRETTA CARETTA PROJESİ
Arkadaşlarıyla, denize ulaşamadan ölen Caretta Caretta yavrularını gönüllüler yardımıyla denize ulaşmasına olanak sağlayacak bir proje hazırlayan İrfan Doruk Aksakal, doğal hayatı korumaya yönelik buluşuyla dikkat çekiyor. Ateş Van Het Hof ve Can Kurnaz da balın üretildikten sonra tüketiciye ulaştığı süreci anlattıkları LEGO çalışmasıyla ilgi odağı oldu.
BİZE ULAŞIN