Hakan ÇATAL: 41 kere maşallah

Antalyaspor basketbol takımı kötü başladığı 6'lı finallerde 5'inci hafta sonunda liderliği yakaladı.
Bu başarıda en çok emeği olanlardan Bora Hun Paçun takımını sırtlayarak aldığı paranın hakkını, akıttığı terle ödedi. Bu takımda çok kabiliyetli oyuncular var ama lige yeni ısınıyorlar bence.
Her geçen gün Antalyaspor seyircisi takımına desteğini artırıyor. Kulüp başkanı ve yöneticileri takıma gösterilen ilgiden memnunlar mı bilmem ama Antalya seyircisi basketbolu ve organizasyonları özlemiş.
Her maç yönetim bayrak hediye ediyor ama seyirciler yöneticilerin taktığı atkı ve şapkalardan istiyor. Yönetime duyurulur, benden iletmesi.
Takım kurulduğundan beri bütçe tartışmaları takımı ve yöneticilerini zorluyor.
Hani ya başarı gelmezse ne yaparız gibi. Bu kısır tartışmalardan çıkmalıyız.
Takım doludizgin TBL'ye yükseliyor.
Hafızalarımızı zorlarsak geçen dönem Büyükşehir Belediyespor, Mustafa Akaydın döneminde borç girdabına girmiş, sonuçta hepinizin bildiği gibi takım kapanmıştı.
Kepez Belediyespor herkesin 'Basketbol bitti' dediği yerde inatla Antalya basketboluna üst liglerde lokomotiflik yapmıştır. Bunu tek başına da yapmamıştır. Bütün Antalya destek olmuştur.
Bugün geldiğimiz noktada 2 TB2L, 2 Bölgesel Lig Erkek, 5 de kadın basketbol takımıyla Antalya'yı liglerde temsil eden takımlara sahibiz.
Gençler Türkiye Şampiyonası (B) Antalya'da yapılacak. Antalyaspor genç takımı Antalya'yı temsil edecek. Gürhan Koç ve takımına başarılar diliyoruz.
Antalyaspor basketbol takımına dönecek olursak; Seyrettiğimiz maçlarda dar rotasyon yaptıkları zaman takım ritmini buluyor. Ne zaman fazla oyuncu değiştirdiğinde takımın ritmi bozuluyor.
Oyuncular maç koptuktan sonra istatistik için oynuyorlar ve bu da egoist oyunu tetikliyor.
Küçük kategorilerde maç sayısının artması için Basketbol İl Tertip Komitesi kararlar aldı. Buradan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü ile Basketbol İl Temsilcisi'ne duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ederim.
Basketbol fabrikasının temeli bu yaş kategorileridir.
Basketbolu bol iyi bir yaz başlangıcı dileklerimle HOŞÇAKALIN.
BİZE ULAŞIN