Rus bayramı

Rusya’dan Antalya’ya turist akını Mayıs Bayramı tatili ile başladı Antalya’ya aynı gün 41 bin turist gelerek 2017 rekoru kırıldı. Turistler şenlikle karşılandı

Rus bayramı
Antalya'da turizm sezonu başladı. 1 Mayıs İşçi Bayramı ve 9 Mayıs Rus Zafer Bayramı'nı içine alan uzun tatil döneminin gelmesiyle Rusya'dan yoğun turist girişleri başladı. ICF Airports ve Rixos Hotels işbirliği ile 29 Nisan günü Antalya'ya gelen 41 bin turist, 'Yaza Merhaba' etkinliğiyle festival havasında karşılandı.

4 DAKİKADA BİR UÇAK İNDİ
2'nci Dış Hatlar Terminali önündeki etkinlikte, The Land of Legends'in animasyon ekiplerinin gösterisi büyük ilgi çekti. Sabah saat 06.00'da başlayan etkinlikler, akşam saatlerine kadar devam etti. Bu süre içerisinde Rus turistleri taşıyan yaklaşık 190 uçak Antalya Havalimanı'na iniş yaparken, ortalama olarak her 4 dakikada bir uçak indi. 2016'da büyük düşüş yaşanan Rusya pazarında bu yıl umutlar yüksek. Yılın ilk çeyreğinde gelen Rus turist sayısı geçen yılın aynı dönemine oranla yaklaşık 8 kat artarak 52 bin 500'e ulaştı. Yıl sonunda Rus turist sayısının 3.5 milyonu aşması hedefleniyor.
BİZE ULAŞIN