Yediarıklar’a tapu müjdesi

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, Muratpaşa Belediyesi’nin ilgilenmemesi üzerine Yediarıklar’ın tapu sorununu çözmeye çalışacaklarını söyledi

Yediarıklar’a tapu müjdesi
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Antalya Konyalılar Derneği'nin geleneksel bamya çorbası etkinliğine katıldı. Dernek üyelerinin sorularını da yanıtlayan Türel Yediarıklar Arsa Edindirme Kooperatifi Başkan Yardımcısı Muammer Özbek'in sorusu üzerine Yediarıklar'ın tapu sorununa el atacaklarını açıkladı.

'SİZE YEDİRMEYİZ' DEDİLER
Bölgedeki 222 gecekondunun yaşadığı sorunu anlatan Özbek 1999 yılında Büyükşehir Belediyesi'nin Oyak Sitesi arkasında 16 bin metrekarelik bir alanı gecekonduların taşınması şartı ile Muratpaşa Belediyesi'ne devrettiğini hatırlattı. Bugüne kadar her hangi bir işlem yapılmadığı söyleyen Özbek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ile görüştüklerini ve kendilerine bunun Büyükşehir'in sorumluluğunda olduğunu söylediğini anlattı. Büyükşehir'den ilgili belgeleri alarak Uysal'ın karşısına tekrar çıktıklarını anlatan Özbek, "Böyle bir şey nasıl olur dedi. İmar müdürünü çağırdı. İmar müdürü bize 'Siz burayı unutun, size burayı yedirmeyiz' dedi. Biz iki arada bir derede kaldık" dedi.

MADALYA VERMELİ
Başkan Türel ise Muratpaşa ilçesinde Yediarıklar'ın yanı sıra Ermenek ve Konuksever mahallelerinde de mülkiyet sorunu yaşandığını belirterek, "İlçe belediyesi çözmesi gerekirken hiç oralı olmuyor. Size yedirmeyiz diyen memura da madalya takmak lazım, çünkü içlerindekini dışarıdan söylemişler" dedi. Türel Büyükşehir Belediyesi olarak 'Bu ilçe belediyesinin sorunu, biz ilgilenmeyiz' demek durumunda olmadıklarını belirterek, "İlçe belediyesi çözmediği için biz nasıl çözebiliriz diye çalışıyoruz. Mevzuat inceleniyor. Belki meclis kararıyla yetki almak söz konusu" dedi.
BİZE ULAŞIN