Hedefe tam isabet

Hedefe tam isabet

AÜ ile Antalya Okçular Tekkesi Derneği arasındaki protokol kapsamında, Antalya Okçular Tekkesi kuruldu. Açılışı, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan yaptı

  • Akdeniz
  • Çarşamba 11.05.2017
Akdeniz Üniversitesi ile Antalya Okçular Tekkesi Derneği arasında imzalanan protokol kapsamında, Antalya Okçular Tekkesi kuruldu. Akdeniz Üniversitesi Stadı'nda kurulan tekkenin açılışını, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve protokol üyeleri gerçekleştirdi. Bilal Erdoğan, "Ülkemizde okçuluğa, hem geleneksel okçuluğa hem de geleneksel sporlarımıza olan ilgiyi artırmak için çalışmalar yapıyoruz" diye konuştu.

ÇOK YÖNLÜ EĞİTİM VERİLECEK
Tekke deyince bugün insanların aklına yobazlık, gericilik, şeriat gibi çağrışımlar geldiğini aktaran Erdoğan, "Tekke aslında Osmanlı'da ecdadın sosyal hayatının merkezindeydi. İnşallah bu kurumlarla biz yeniden terbiyenin, gelişmenin, inkişaf etmenin ne demek olduğunu, nasıl olduğunu yaşayarak öğreniriz. İnşallah çocuklarımız böyle güzide yerlerde, tek yönlü olarak değil, çok yönlü olarak yetişir. Çünkü tekkede musiki, spor, dini ilimler ve müspet ilimler var. İnşallah buralar da böyle olur" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'A ÖZEL YAY HEDİYESİ
Konuşmaların ardından Akdeniz Bölgesi Ata Sporları Federasyonu Kurucu Başkanı Gamze Sümeyye Uçar, Erdoğan ve protokol üyelerine özel yapım yay hediye etti. Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, tekkede ilk ok atışlarını gerçekleştirerek, hedefleri vurdu.
BİZE ULAŞIN