Sevgi kanseri yendi

Sevgi kanseri yendi

Burdurlu Hatice-Ömer Yavuz çiftinin 9 yaşındaki oğulları Eren Yavuz anne sevgisiyle kan kanserini yendi. Hastalık ikinci kez nüksedince Eren’e 3 yaşındaki kardeşi Beren can verdi

Bugün 'Anneler Günü' kutlanıyor. Peygamber efendimizin buyurduğu gibi, 'Cennet annelerin yağı altındadır' hadisi şerifi Burdur-Antalya hattında yaşanan bir hikaye ile tamı tamına örtüşüyor. Burdurlu Hatice – Ömer Yavuz çiftinin ilk göz ağrısı çocukları Eren Yavuz'a 6 yaşında iken koyulan lösemi teşhisinden sonra tam bir eli öpülesi anne hikayesi ortaya çıkıyor. Oğluna lösemi teşhisi koyulduğunda ikinci bebeğine 3 aylık hamile olan anne Hatice Yavuz, ilk göz ağrısını kurtarmak için amansız bir savaşa girişti.

ANNE ANTALYA'YA TAŞINDI
Baba Ömer Yavuz memleketi Burdur'da yem fabrikasında çalışmaya devam ederken, anne Hatice Yavuz karnındaki 3 aylık bebeği ile oğlu Eren'i yanına alarak tedavi için Antalya'ya yerleşti. Eren, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Çocuk Hemotoloji ve Onkoloji servisine yatırıldı. Burdur Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu birinci sınıfa giden Eren'in lösemiyi yenmesi için anne Hatice Yavuz, o denem kendi kendine yemin ettiğini söyledi.

'YÜZÜMÜ HİÇ ASMADIM'
Anne Hatice Yavuz, doktorların söylediklerini harfiyen oğluna uyguladığını ve oğluna karşı hiç yüzünü asmadığını, sevgisini Eren'den hiç eksik etmediğini belirtti. Baba Ömer de hafta sonları bir günlük izninde Antalya'ya gelerek eşi ve oğluna moral verdi. Bu sırada, çiftin şu an 3 yaşında olan ikinci çocukları Beren dünyaya geldi. 30 aylık tedavi sonunda, doktorlardan iyi haber geldi ve Eren lösemiyi yendi. Anne Hatice Yavuz iki kişi geldikleri Antalya'dan 3 kişi olarak Burdur'a geri döndü.

HASTALIK NÜKSETTİ
Tam her şeyi unutup Burdur'da yarım kalan eğitimine 4'üncü sınıftan tekrar başlayan Eren Yavuz, yaşıtları gibi parklarda oynarken bir gün burnu kanayınca korkulu anlar tekrar başladı. Annesi tarafından doktora götürülen Eren'e yapılan tetkiklerinden ardından 6 Ekim 2016'da o kötü haberi verildi. Eren'in hastalığı yeniden tekrarlamış Yavuz ailesi ikinci kez yıkılmıştı.

CAN VERDİ
Ancak anne yüreği yine pes etmedi. Oğlunu tekrar Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne getirerek doktorlarına teslim etti. Eren 2.5 ay kemoterapi gördü ve doktorlar tek kurtuluş çaresini ilik nakli olarak gösterdi. Aranan ilik ise Eren'nin 3 yaşındaki kardeşi Beren'de bulundu. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde 30 Ocak 2017'de Eren'e kardeşi Beren'den kordon kanı ve ilik nakledildi. Eren kök hücre odasında 30 gün kaldı ve tedavi süreci sonunda ikinci kez lösemiyi yendi.

TARİF EDİLEMEZ DUYGU
Anne Hatice Yavuz, 3 yıldır yaşadıkları süreci kelimelerle anlatmanın imkansız olduğunu söyledi. Bir anne için en önemli sürecin evladının canı olduğunu belirten fedakar anne, "Anne olmayan evlat canının kıymetini bilemez. Canımın bir parçası için canımı verirdim" dedi. Anne Hatice Yavuz, oğlunun hayatını kardeşi Beren'e borçlu olduğunu kaydetti.

'KARDEŞİM HAYAT VERDİ'
Dokuz yıllık yaşantısında iki kez lösemiyi yenen Eren Yavuz, hastalıkla mücadelesinde en çok annesinin kendisine destek olduğunu söyledi. Birincide lösemiyi annesi ve doktorların desteği ile yendiğini belirten Eren, "İkinci kez hastalandığımda imdadıma kardeşin Beren yetişti. Ne mutlu bana ki böyle bir anne baba ve kardeşe sahibim" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN