Bunun özrü olmaz

Antalya’da yolda yürüyen kadınların sigara içmesine sinirlenen saldırgan, kadınlardan birinin boğazına sigara bastı. İfadesi alınan zanlı önce serbest bırakıldı. Maganda dün tekrar gözaltına alındı

Bunun özrü olmaz
Antalya'da sokakta tartıştığı genç kızın boynunda sigara söndürüldüğü iddia edilen şahıs savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Olay, geçtiğimiz cumartesi günü saat 18.40 sıralarında Muratpaşa ilçesi, Fener Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, annesi E.Y. ve teyzesi E.K. ile yürüyen Dilay Özel, "Teyzem sigara yaktı. İsmini sonradan öğrendiğimiz B.T, 'Bu ülke ne hale geldi, kadınlar yolda sigara içiyor o.. gibi' dedi. Bunun üzerine annem "Burası özgür bir ülke. İçtiğim sigaraya karışamazsın" dedi. B.T, annemi ittirdi. Adamın anneme saldırdığını görünce koşarak müdahale ettim. Ayırmaya çalışırken adam elindeki sigarayı boğazıma bastırdı. Ben acıyla kıvranırken o kaçmaya başladı. 5 sokak kovaladıktan sonra vatandaşların yardımıyla yakalandı" diye konuştu.

YENİDEN GÖZALTINDA
Haber verilmesiyle polis tarafından gözaltına alınan B.T. polis merkezine götürüldü. Darp raporu aldıklarını anlatan Dilay Özel, "O saldırganın izini ömrüm boyunca boğazımda taşıyacağım. Zanlının en ağır cezayı almasını istiyorum" dedi. 'Kasten adam yaralama, hakaret ve tehdit' suçlamasıyla adliyeye sevk edilen B.T. ise savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. B.T, akşam saatlerinde yeniden gözaltına alındı.
BİZE ULAŞIN