Literatüre geçtiler

‘İskemik Aort Hipoplazisi’ hastası Bilal Kayhan ölmek üzereyken kurtarıldı. Kayhan’ın bu hastalığı yaşayan ilk hasta olduğu açıklandı

Literatüre geçtiler
Antalya'da cenaze töreninde yaşadığı sırt ağrısı sonrası hastaneye giden adam, ölmek üzereyken Türk hekimlerin başarılı operasyonuyla kurtarıldı. Korkuteli ilçesi Yelten Mahallesi'nde yaşayan 2 çocuk babası 64 yaşındaki emekli Bilal Kayhan'ın, doğuştan bu yana var olan aort rahatsızlığı, son 10 yıldır hipertansiyonla kendisini göstermeye başladı. Gitmediği hastane ve doktor kalmayan Kayhan'a hipertansiyon teşhisiyle ilaç tedavisi verildi.

CENAZEDE FARKETTİ
Eniştesinin cenaze töreninde tansiyonu çıkan ve sırtına ağrı giren Kayhan, Yaşam Hastanesi KVC ve Kardiyoloji bölümüne başvurdu. Kardiyolog Doç. Dr. Gökhan Özerdem, Kayhan'da ilk defa karşılaştıkları durum sonrası benzer hastalıkları incelemeye aldıklarını söyledi. Özerdem, "Bunun standart bir vaka olmadığını anladık, tıp literatürüne girdik, böyle bir makaleye rastlayamadık. Kendimiz tedavisine başladık ve başarılı olarak hastayı hayata kavuşturmuş olduk. Hastamız bu hastalığı dünyada yaşayan ilk hasta, literatürde benzeri yok" açıklamasını yaptı.
BİZE ULAŞIN