Başkan Türel’e zor görev

Başkan Türel’e zor görev

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, belediyelerin güçlendirilmesi konusunu anlatmak üzere Avrupa Konseyi Bölgeler Komitesi’nde görevlendirildi. Türel, Belçika’ya gitti

  • Akdeniz
  • Salı 31.05.2017
Avrupa Birliği Bölgeler Komitesi Türkiye ile İlişkiler Çalışma Grubu'nun 19'uncu toplantısı bugün Belçika'nın başkenti Brüksel'de gerçekleştirilecek. İçişleri Bakanlığı tarafından Avrupa Konseyi Bölgeler Komitesi'nde görevlendirilen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Brüksel'deki toplantıda Yerel Yönetimlerin Güçlendirilmesi başlıklı oturumuna katılacak. Türel, 16 Nisan referandumundan sonra belediyelerin güçlendirilmesi için yapılacak çalışmaları Avrupa Konseyi'nde anlatacak.

2014'TE YASA DEĞİŞTİRİLMİŞTİ
Başkan Menderes Türel'in de yoğun çalışmasıyla 2012 yılında kabul edilerek 2014 yılında yürürlüğe giren Yeni Büyükşehir Yasası'yla büyükşehir belediyelerinin sınırları il sınırlarını kapsayacak şekilde genişlemiş, büyükşehir belediye yönetimleri kurumsal yapıları en gelişmiş belediye modeline dönüştürülmüş ve optimal ölçeği bulunmayan belediyelerin kapatılması ile israfa son verilmişti.

3 BAŞKAN GÖREVLENDİRİLDİ
Avrupa Birliği ülkeleri tarafından dikkatle izlenen yerel yönetimlerde yaşanan bu dönüşümlerin ve ileride yapılacak reformların anlatılması için İçişleri Bakanlığı tarafından Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili görevlendirildi.
BİZE ULAŞIN