Hasta çocukların biricik Şule annesi

Antalya’da hasta ve maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına yardıma koşan Şule Tanaz, çocukların manevi annesi oldu. Tanaz, 3 yıl içinde 3 bin çocuğa yardım ulaştırdı

Hasta çocukların biricik Şule annesi
Antalya'da çocukların gönüllü annesi olarak bilinen Şule Tanaz, sosyal paylaşım sitesinde kurduğu 'Bir el, bir hayat' grubu ile hasta ve zor durumdaki çocukların yardımına koşuyor. Tanaz, 35 bin üyeye oluşan grup üyelerinin desteği ile 3 yılda 3 bin hasta ve maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına yardım götürdü. Şule anne, bununla da kalmayıp 50 evin tepeden tırnağa döşenmesine aracılık etti. Sadece ayni yardımlara aracılık eden Şule Tanaz, para yardımında bulunmak isteyenleri ise ihtiyaç sahipleri ve çocuklarla buluşturup yardımın ulaşmasına aracılık ediyor. Tanaz'ın başka bir özelliği ise, her hafta hastanelerde lösemi tedavisi gören çocukları düzenli ziyaret edip onların ihtiyaçlarını karşılaması.

TEK BAŞINA BAŞLADI
İstanbul'dan Antalya'da 4 yıl önce yerleşen Şule Tanaz, kendi kendine sosyal sorumluluk projesi geliştirerek başka şehirlerden hastalıkları nedeniyle Antalya'ya taşınmak zorunda kalan çocuklar ile ailelerine gıda, giyecek ve maddi yardımda bulunmaya başladı. Tanaz, daha sonra çocukları tedavi gördüğü için hastanede aylarca sandalye üstünde uyumak zorunda kalan ailelere ev tutup hayırseverlerden eşya toplayarak sokaktan kurtardı.3 BİN ÇOCUĞA ULAŞTI
Çocukların sevgilisi olan ve 'Şule Anne' diye hitap edilen Tanaz ve gönüllü 35 arkadaşı, 3 bin çocuğa ulaşmalarında en büyük katkının devlet kurumları olduğunu söyledi. Tanaz, "Kaymakamlıklar ve belediyeler bize yardıma muhtaç çocukların ailelerini yönlendiriyor. Biz devreye girdikten sonra çocuğun ve ailesinin ihtiyaçlarını belirliyoruz. Aynı gün elimizde onların ihtiyacını uygun ne varsa veriyoruz. Yoksa grupta 'şu kadar giysiye, şu kadar yiyecek maddesine ihtiyacımız var' diye yazıyoruz. Gönüllülerimiz anında ulaştırıyor" diye konuştu.

ÇOCUKLARIN SEVGİLİSİ
Şule Tanaz'ın el uzattığı ve yardımlarını hiç aksatmadığı grup ise lösemi tedavisi gören çocuklar. Lösemili çocukların sevgilisi haline gelen Tanaz, onları her hafta hastanedeki odalarında ziyaret ediyor, ihtiyaçlarını belirliyor ve tek tek yerine ulaştırıyor. Lösemili ailelerin en çok ihtiyaç duyduğu şeyin başında maske geldiğini de belirten Tanaz, "24 saat maske taktıkları için en çok maskeye ihtiyaç duyuyorlar. Çocuklar hastanede zaman geçirirken mutlaka kendilerine oyunlar istiyorlar. Bir sonraki ziyaretimize kadar onların bütün ihtiyaçlarını tedarik edip onlara veriyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN