Fitne ve fesat var

Balbey Mahallesi ve Manavgat’taki iftar programlarına katılan Türel, projeleri anlatıp turizmle ilgili mesajlar verirken insanlığın fitne ile bölünmeye çalışıldığını söyledi

Fitne ve fesat var
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Balbey Mahallesi sakinleri ile iftarda buluştu. Türel, Antalya'nın en eski yerleşim yerlerinden olan Balbey Mahallesi'nde gerçekleştirilecek olan Kentsel Sit Alanı ve Çevresi Kentsel Yenileme Projesi 1'inci etabı ile bilgiler verdi.

RAMAZAN AYINI ANLATTI
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hafta sonunda Manavgat'ta da iftar programı düzenlendi. İftara katılan Başkanı Menderes Türel, Antalya'ya mayıs ayında geçen seneye göre yüzde 60'tan fazla turist geldiğini belirterek, yılsonuna kadar 9-9.5 milyon turist gelmesini beklediklerini söyledi. Türel İslam dini açısından Ramazan'ın birlik ve beraberlik ayı olduğunu hatırlattı. Türel, "Hakkı verilebilirse oruç bütün insanlığa da ilaç olacaktır. Fakat maalesef insan insanın kurdu olmuş. Fitne ve fesat her yerde insanlığı kemiren alışkanlıklar haline geliyor. Müslüman'ın Müslüman'a yaptığını maalesef kimse yapmıyor. İslam alemi kendi kendisiyle savaşmaktan, kafasını kaldırıp geleceğe bakmaya zaman bulamıyor" dedi.
BİZE ULAŞIN