Turizm hareketlendi

Haziran ayı ile birlikte iyice hareketlenen turizm sektöründe denizin üstü de altı da rengarenk görüntülere sahne oluyor. Rusların turist akını ise sürüyor

Turizm hareketlendi
Antalya'da turizm sezonu giderek renkleniyor. Mayıs ayında Rus patlaması yaşanan kentte, denizin üstü kadar altı da turist çekiyor. Burdur'da yeni başlatılan balon gezileri bölgede alternatif turizm olarak değerlendiriliyor. Antalya'ya mayıs ayında gelen turist sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 65 artarken, Rus turistler aynı döneme göre yüzde 5 bin 315'lik bir artış gösterdi. Mayıs ayında Antalya'ya gelen 1 milyon turistte Ruslar yüzde 47,74'lük bir oranla ilk sırayı aldı. Rusları sırasıyla yüzde 19,92 ile Almanya, yüzde 10,06 ile Ukrayna, yüzde 4,04 ile İngiltere ve yüzde 2,07 ile Hollanda takip etti.

2015 YILI GEÇİLECEK
Rus pazarındaki turist artışının devam edeceğini düşündüklerini dile getiren Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED)
Başkanı Osman Ayık, "Biz artışın böyle devam etmesini bekliyoruz. Son gelişmelere bakıldığı zaman bunun önünde bir engel görmüyoruz. Rusya ile ilgili olarak Charter seferlerin önündeki engeller de kalktı. Bu artışların 2015 yılında yakalanan turist sayısının da üstüne çıkmasını bekliyoruz" dedi.

DENİZİN DİBİ de HAREKETLİ
Antalya ve çevresinde yer alan önemli dalış noktaları, macera tutkunları için cazibe merkezi haline dönüştü. Doğal dalış noktaları dışında savaş uçaklarının, gemilerin, Side Su Altı Müzesi'nin yanı sıra son olarak Kaş'ta batırılan 45 ton ağırlığındaki 1960 model savaş tankı eklendi. Antalya Deniz Ticaret Odası Başkanı İnanç Kendiroğlu, "Kapasitesi büyüdü. Antalya dalış turizmine büyük destek sağlıyor" diye konuştu.

GÖKYÜZÜ ŞENLENDİ
Balon turizmi yapılan Burdur'daki turlara ilgi her geçen gün artıyor. Burdur'a gelen turistler, balonla bin 700 metreden kenti seyretme fırsatı buluyor. Antik çağda Pisidya'nın başkenti olan Sagalassos ve Kibyra antik kentleri ziyaretçilere görsel şölen sunuyor.
BİZE ULAŞIN