İyilik hayatını kararttı

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde taksinin çarptığı bir çocuğa yardım eden market işletmecisi Mustafa Akbaba, taksicilerin kendisini linç edip ölümle tehdit ettiğini söyleyerek yardım istedi

İyilik hayatını kararttı
Antalya'nın Konyaaltı ilçesi Hurma Mahallesi'nde bir taksinin Furkan Duman'a çarpmasına tepki gösterip sokağa engel bariyeri yapılmasını sağlayan Mustafa Akbaba'nın başına gelmedik kalmadı. Konyaaaltı İlçesi Hurma Mahallesi'nde 26 Mayıs günü 252 sokak içinde karşıdan karşıya geçmeye çalışan Furkan Duman'a taksi çarptı. Çarpmanın etkisi ile minik Furkan metrelerce sürüklendi. Kazayı gören market ve kafe işleten esnaf Mustafa Akbaba hemen yardıma koştu. Kulaklarından kan gelen Furkan, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

ÖLDÜRÜLME KORKUSU VAR
Aynı zamanda AK Parti Hurma Mahallesi temsilcisi olan Akbaba, kazanın ardından bir daha aynı olay yaşanmaması için girişimde bulunarak Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bedrullah Ercin'i arayarak mahallelerindeki sorunu aktardı. Ardından kazanın meydana geldiği 252 sokak ve çevresine araçların yavaş gitmesi için sürat engelleyici yaptırıldı. Bunu haber alan 13 taksicinin gelerek kendisini dövdüğünü ve ölümle tehdit ettiğini söyleyen Akbaba, "Geldiklerinde, 'Biz bugün seni dövmeye geldik. Bir sonrakinde seni öldürmeye geleceğiz' deyip gittiler" diye konuştu. Akbaba, bu olaydan sonra Konyaaltı Belediyesi'nin 2 Haziran'da evraklarının eksik olduğu iddiası ile yazı gönderdiğini ve işyerini kapatmak zorunda kaldığını söyledi. Mahallede yıllardır ruhsatsız işyerleri çalıştırılıp kaçak tütün satıldığını ilari süren Akbaba, "Taksiciler tehdit etmeye devam ediyor. Her an öldürülebilirim" dedi.
BİZE ULAŞIN