Vali ve Başkan denetimde

Antalya Valisi Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Türel Konyaaltı sahil bandındaki büfeleri kontrol edip hijyen denetimi yaptı. Vali kalite desteği istedi

Vali ve Başkan denetimde
Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Konyaaltı sahilinde incelemelerde bulunup tesisleri denetledi. Denetime 10 numaralı plajdan başlayan Karaloğlu ve Türel, Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya'dan güvenlik tedbirleri hakkında bilgiler aldı, işletme yöneticilerinin isteklerini dinledi. Yaklaşık yarım saat süren toplantının ardından Karaloğlu ve Türel, işletmenin mutfak bölümüne girerek hijyen denetimi yaptı. Vali Karaloğlu, fiyat listesini de inceleyerek, halka en kaliteli ve en ucuz hizmeti vermek için işletmelerden destek istedi.

GÜVENLİK ÖNCELİKLİ
Vali Münir Karaloğlu, turizm sezonunun bu yıl güzel açıldığının altını çizerek, rakamların geçen yılın bir hayli üzerinde olduğunu, yıl sonunda 10 milyon turist sayısını geçeceklerini kaydetti. Karaloğlu, "Zabıta ve polislerimizin ortak oluşturdukları ekiplerle sahil ve parklarda yeni bir sistemi Antalya'da başlatıyoruz. Gece ve gündüz güvenliği sağlayacağız. Aydınlatma konusundan eksiklikleri varsa giderilecek" ifadelerine yer verdi.

BELEDİYE GEREĞİNİ YAPACAK
Konyaaltı için bir sahil projeleri olduğunu dile getiren Başkan Türel ise, "Yap-işlet-devret modeliyle ihalelerimize çıktık. Ancak katılım söz konusu olmadı. Şimdi bir kez daha 3'e bölmek suretiyle ihaleye çıkacağız. Yeniden bir yatırımcı çıkmadığı takdirde belediye olarak buradaki inşaat faaliyetlerini tamamlayarak, üstümüze düşeni yapacağız. Önümüzdeki seneye en azından sahil kısmının inşaat çalışmalarını tamamlayacağız" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN