Eski Rektör Kurtcephe’ye ayrıcalık yok

Antalya’da FETÖ’ye yönelik soruşturma kapsamında 13 gün önce gözaltına alınan eski Akdeniz Üniversitesi Rektörü İsrafil Kurtcephe, elleri kelepçeli olarak adliyeye çıkartıldı

Eski Rektör Kurtcephe’ye ayrıcalık yok
FETÖ soruşturması kapsamında 13 gün önce gözaltına alınan eski Akdeniz Üniversitesi Rektörü İsrafil Kurtcephe'nin sorgusu tamamlandı. Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla Antalya Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekiplerince 26 Mayıs 2017 tarihinde evinde yapılan baskınla gözaltına alınan Kurtcephe, elleri kelepçeli olarak adliyeye sevk edildi. Eski Rektör Kurtcephe'nin sakallı olması dikkat çekti.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ
Emniyette günlerdir ifade veren İsrafil Kurtcephe'nin itirafçı olmayı kabul etmediği ve kendisine yöneltilen suçlamaları da reddettiği öğrenildi. Kurtcephe'nin 2012 yılında Antalya İl İmamı Hasan Tarık Şen ile ABD'ye gidip döndüğü Cumhuriyet Savcılığı ve KOM ekiplerinin günler süren araştırmasının ardından tespit edilmişti. Kurtcephe, ilk olarak Terör Suçlarından Sorumlu Başsavcı Vekili Sinan Tür'e ifade verecek. Eski Rektör, daha sonra 2'inci Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edilecek. Kurtcephe Ağustos 2008 ile Kasım 2015 tarihleri arasında Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü yapmış ve 2015 yılında görev süresinin bitimine 6 ay kala YÖK tarafından görevden alınmış, daha sonrada Akdeniz Üniversitesi'den YÖK kararıyla atılmıştı.
BİZE ULAŞIN