100 otobüs geliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ulaşım esnafının zarar etmemesi için uzun mesafeli ve geliri az olan hatlarda hizmet vermek üzere 100 otobüs alıyor. Araçların maliyeti 63 milyon lirayı bulacak

100 otobüs geliyor
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ulaşım esnafıyla istişare toplantısı düzenledi. Toplantıya, AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Antalya Otobüsçüler Odası Başkan Adayları Salih Sarıgül, Yasin Arslan ve ulaşım esnafı katıldı. Antalya toplu ulaşım sisteminde yapılacak değişikliklerle ilgili esnafa bir sunum yapıldı.

ESNAF KAZANSIN DİYE
Yeni değişiklikle, toplu ulaşımda esnafa yük getiren uzun mesafeli ve kazancı az olan hatlarda hizmet vermek üzere 100 otobüs alacaklarını söyleyen Türel, "Yaklaşık 63 milyon liralık araç alacağız. Esnaf kazansın, daha az yakıt harcayın diye diye uzun hatları artık belediyenin sorumluluğuna alıyoruz. Az yolcusu olan uzun hatları biz taşıyacağız. Derdimiz esnafımıza yük vermek değil esnafımızdan yük almak" diye konuştu.

MEMNUNİYET ARTMALI
Yapılan anketlerde halkın toplu ulaşımla ilgili ciddi şikayetleri olduğunu kaydeden Başkan Türel, "Şikayetleri azaltırsak bugün 330 binlerde olan yolcu sayısı iddia ediyorum 500 binlere çıkacak. Bu sizin gelirinizi ciddi artıracak" dedi. "Siz ekmeğinizi düşünüyorken, ben vatandaşın memnuniyetini de düşünmek zorundayım" diyen Türel, "Ben vatandaşa memnuniyet sağlamadığım takdirde o zaman vazifemi eksik yapmış olurum. Biz vatandaşın dertleri ile dertleniyoruz" ifadesini kullandı.
BİZE ULAŞIN