Batı Akdeniz’de karne sevinci

2016-2017 eğitim öğretim sezonu sona erdi. Antalya’da 442 bin 7 öğrenci karne heyecanı yaşadı. Vali Karaloğlu, öğrencilerden teknolojinin esiri olmamalarını istedi

Batı Akdeniz’de karne sevinci
Antalya'da 442 bin 7 öğrenci karne sevinci yaşadı. 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı sona ererken, Antalya'da, Konyaaltı ilçesi Siteler Mahallesi İlkokulu'nda düzenlenen törene Vali Münir Karaloğlu, Konyaaltı Kaymakamı İbrahim Keklik, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Öğrencilere karnelerini veren Vali Münir Karaloğlu, çocuklardan kitap okumalarını ve teknolojinin esiri olmamalarını istedi.

'YENİ SEZONA HAZIR GELİN'
Yorucu bir eğitim öğretim sezonun sonuna geldiklerini ifade eden Vali Münir Karaloğlu, "Çocuklarımıza tavsiyemiz aktif olarak dinlenmeleri ve kitap okumaları ama çok fazla teknolojinin esiri ve kölesi olmadan Eylül ayında tekrar eğitim-öğretim sezonu başladığında daha zinde başlayacak şekilde okullarına gelmelerini arzu ediyoruz" dedi.

BÜŞRA KARNEYİ EVİNDE ALDI
Muğla'nın Fethiye ilçesinde ise evde eğitim hizmeti programından faydalanan Kaymakam Karslıoğlu İlkokulu 5. sınıf öğrencisi bedensel engelli Büşra Durgut karnesini evinde aldı. Karneyi ve taktirnameyi Fethiye Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya verdi.

ÜÇÜZLER MEZUN OLDU
Eğitim öğretim yılının bitmesi nedeniyle Isparta'da da törenler yapıldı, karneler dağıtıldı. Günün en ilginç anlarından biri üçüz kardeşlerin aynı anda karnelerini alıp mezun olmasıydı. Yılmaz Şener İlkokulu'nu bitiren 10 yaşındaki üçüzler Mustafa Berk, Halit Kerem ve Fatma Sueda Yiğit, karne heyecanı yaşadı.
BİZE ULAŞIN