İhale hatasının bedeli ağır oldu

İhale hatasının bedeli ağır oldu
Yüksekalan Mahallesi'nde Doğu Garajı'nın hemen karşı köşesinde yer alan, Ali Çetinkaya Caddesi'nin ilk çok katlı apartmanlarından olan Kayan Apartmanı'nın yıkım işlemleri 2017 yılı başında başladı. Hakkında çürük raporu olan bina 2 ay içinde yıkıldı. Ancak yaklaşık 2 bin tonu aşan enkaz yaklaşık 1 aydır kaldırılmadı.

35 ENSAFTAN DİLEKÇE
Tramvay hattı güzergahında olan ve her gün binlerce insanın önünden geçtiği bölgedeki görüntü kirliliği esnafının tepkisini çekiyor. Bölge esnafından Cezmi Adalı, 35 esnafın imzaladığı dilekçeyi Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'a teslim ederek moloz ve hafriyatın kaldırılmasını istediklerini anlattı. Ümit Uysal'ın enkazı kaldırma sözü verdiğini ifade eden Adalı, "Ancak geçen sürede kaldırılmadı. 'Apartmandaki hak sahipleri kaldırsın' deniyormuş" ifadelerini kullandı.

İHALE İLANINDA HATA
Yüksek Alan Mahallesi Muhtarı Yüksel Şen ise trajikomik bir iddia ortaya koydu. Belediyenin yıkım için çıktığı ihale ilanında sehven "enkazın kaldırılması" ibaresinin unutulduğunu ifade eden Muhtar Şen, "Bunun üzerine ihaleyi alan firma sadece yıkımı gerçekleştirirken, enkazı kaldırmayı istemedi. Biz mahalle olarak çözüm istiyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN