Kreşte darp iddiası

Antalya’da bir aile, özel bir kreşe gönderdikleri 2 yaşındaki çocuklarının darp edildiğini öne sürdü. Kreş yönetimi ‘Alerji olmuş’ dedi ama darp, güvenlik kameralarına da yansıdı

Kreşte darp iddiası
Antalya'da 2 yaşındaki çocuklarının kreşte darp edildiğini belirten aile şikayetçi oldu. Yüzünde kızarıklık ve kolunda morluk olan çocukları için darp raporu alan aile, kreş ve bakıcı hakkında şikayette bulundu. 25 yaşındaki anne B.A, oğlunun 7 aylık dünyaya geldiğini ve gelişimi için ellerinden gelen tüm çabayı sarf ettiklerini söyledi. B.A, "Bizi derinden yaralayan olay 7 Haziran günü oldu. İlgili öğretmen çocuğu eşime verirken yüzünde alerji olduğunu, vücudunda arkadaşının ısırık izleri olduğunu söylemiş. Kendisi lavabodayken arkadaşlarının oğluma zarar verdiğini söylemiş. Burada bir ihmal var" diye konuştu.

HASTANEDEN DARP RAPORU ALDILAR
Oğlunun suratındaki iz ve kolundaki morluklar nedeniyle Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden darp raporu aldıklarını açıklayan B.A, "Oğlumun yüzünün sol tarafında el izi şeklinde bir iz, gözünde de kızarıklık vardı. Darp raporunu aldıktan sonra Sanayi Polis Merkezi'nde şikayetçi olduk. Araştırdık, hastane raporunda çocuğumuzun darp edildiğini öğrendik. Avukatım aracılığıyla pazartesi günü de savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Bakıcı A.Ç'nin bir daha hiçbir kreşte görev almaması için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu. Görüntüleri izlediğini dile getiren B.A, "Bakıcı, çocukların olduğu yerde bulunmaması gereken bir yere içi bıçaklı meyve tabağını koyuyor. Bakıcı çocukları bırakıp gidebiliyor. O esnada çocuklar birbirini kesse kimsenin haberi olmayacak. Bakıcı geriye döndüğünde çocuğum dolabın kapağını açmış ve bıçağı eline almış. Elinde bıçakla çocuğumu gören A.Ç, bıçağı hızla çekip alıyor. Arkasından çocuğumu itiyor, kakıyor. Fazlaca vuruyor. Bir anne olarak bu kadının çocukların bulunduğu ortamda yer almamasını istiyorum" diye konuştu. Kreşin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, bakıcı A.Ç'nin minik H.A.A'ya tokat attığı görülüyor.
BİZE ULAŞIN