Zeytinköy’e şafak baskını

Antalya’da Zeytinköy’e yapılan polis baskınında 5 kişi gözaltına alındı. Operasyonda uyuşturucudan çok çalıntı elektronik malzeme ele geçirildi

Zeytinköy’e şafak baskını
Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Uyu��turucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Doğuyaka Mahallesi'ne (Zeytinköy) 300 polisle baskın düzenledi. Polis helikopterinin bölgeyi havadan denetim altına aldığı baskında, belirlenen adreslere giren sivil ekipler kapsamlı arama gerçekleştirdi. Baskın sırasında cep telefonu görüşmelerini engelleyen 'jamer'lar da devreye girdi.

EVLER TEK TEK ARANDI
Uyuşturucuya ve patlayıcıya duyarlı 3 köpek, 3 saat boyunca evlerde aramalara katıldı. Operasyon sonunda çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirilirken uyuşturucudan daha fazla çalıntı elektronik malzeme bulundu. Polis çalıntı malların tamamına el koydu. Zeytinköy baskınında ilk kez trafik ekipleri de görev yaptı. Yapılan 25 aracın kontrolünde 6 araca 6 bin 2 lira ceza kesildi. 2 kadın, bir çocuk olmak üzere toplam 6 kişi gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerin ardından bu kişiler 'çalıntı mal almak' ve 'uyuşturucu ticareti yapmak' suçlarından adli makamlara sevk edildi. Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, "Antalya'da zehir tacirlerinin kökünü kazıyacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.
BİZE ULAŞIN