İnşaatlarda can pazarı

Antalya’da iş merkezi inşaatında göçük meydana geldi. Tabyanın çökmesi sonucu 4 işçi yaralandı. Alanya’da da boya iskelesi çöktü. Yaralanan site görevlisinin bacağı kesildi

İnşaatlarda can pazarı
Antalya ve Alanya'da meydana gelen iş kazalarında 6 kişi yaralandı. Antalya'nın Kepez ilçesi Düdenbaşı Mahallesi'nde yapımı süren bir iş merkezi inşaatında tabyanın çökmesi sonucu 4 işçi yaralandı. Tabya üzerinde bulunan Hamdi İnce, Filmi İnce, Mehmet Cantöz ve Murat Dinar adındaki işçiler harç malzemeleri ile birlikte aşağıya düştü.

HASTANEYE KALDIRILDILAR
İhbar üzerine olay yerine gelen Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, göçük altında kalan 4 işçiyi kurtardı. Yaralılardan Murat Dinar ayakta tedavi olurken Hamdi İnce, Filmi İnce ve Mehmet Cantöz ambulanslarla Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Olayın ardından polis iş merkezi inşaatı önünde geniş güvenlik önlemi aldı.

DİZİNDEN AŞAĞISI KESİLDİ
Antalya'nın Alanya ilçesinde ise bir sitenin dış cephe boyası yapan 2 işçi, iskelenin çökmesi ile birlikte ağır yaralandı. 4'üncü kattan beton zemin üzerine düşen ve iskele demirinin ayağının üstüne düşmesi sonucu ayağı parçalanan Murtaza C'nin ayağı hastanede dizinden itibaren kesildi. Murtaza C'nin sitede görevli olarak çalıştığı ve boya işleri ile hiçbir alakası olmadığı halde iskele üzerine çıkarıldığı iddia edildi. İskele üzerinde olan boya ustası Durmuş K'nin ellerinde ve ayaklarında ciddi kırıklar olduğu da ifade edildi.
BİZE ULAŞIN